eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Opel Corsa - wymarzony samochód kobiety

Opel Corsa - wymarzony samochód kobiety

2010-03-08 12:15

Opel Corsa - wymarzony samochód kobiety

© fot. mat. prasowe

Gdyby to kobiety miały sprawić sobie motoryzacyjny prezent z okazji obchodzonego 8 marca Dnia Kobiet, najchętniej kupiłyby Opla Corsę. Ten właśnie model, jako najbardziej pożądany, wskazały Polki zapytane przez internetowy rynek pojazdów mobile.eu.

Przeczytaj także: Jakie marki samochodów szukane w sieci?

Być kobietą … i jeździć autem

Internetowy serwis ogłoszeń motoryzacyjnych - mobile.eu, zapytał Polki o to, jakim samochodem chciałby jeździć najbardziej. Liderem wymarzonych przez panie pojazdów okazał się Opel Corsa. To właśnie w tym aucie 4% wszystkich kobiet widziałoby się najchętniej. W dalszej kolejności na liście samochodów, które kobiety kupiłyby najchętniej znalazły się także: Volkswagen Golf (3%), Toyota Yaris (3%), Volkswagen Polo (3%). Wskazania Pań pokazują, że kierują one swoją uwagę w stronę aut małych, powszechnie uznawanych za kobiece.

Preferencje pań co do wymarzonego auta, uzależnione są także od ich wieku i miejsca zamieszkania. Zaskoczeniem może być fakt, że największą popularnością najmłodszych Polek (15-24 lata) cieszy się Ford Mondeo. Najstarsze zaś (55-70 lat) wskazywały zwycięzcę – Opla Corsę. Różne są także upodobania pań ze względu na miejsce zamieszkania. Kobiety mieszkające na wsi, najczęściej kupiłyby Volkswagena Golfa, zaś panie z dużych miast (powyżej 500 tys. mieszkańców) zasiadłyby za kierownicą Toyoty Corolli.

fot. mat. prasowe

Marka kobiety

Największą popularnością wśród pań, jeśli chodzi o marki, cieszy się Volkswagen. Zakupem aut tego producenta zainteresowanych jest 13% respondentek. W pierwszej trójce znalazł się także Opel 10% oraz Toyota 8%. Najmłodsze panie (15-24 lata) najchętniej prowadziłyby auta marki Peugeot (17%). Z kolei najstarsze (55-70 lat) wybrałyby Opla (10%). Mieszkanki dużych miast (powyżej 500 tys. mieszkańców) na ulice wyjechałyby Toyotą, a kobiety mieszkające na wsi - Audi.

Przezorna zawsze ubezpieczona?

Kobieta jest gotowa na wiele poświęceń, by zrealizować swoje marzenia. Aby jednak zakup wymarzonego modelu nie wiązał się z nieoczekiwanymi problemami, mobile.eu radzi paniom, szukającym auta przez Internet, jak zrobić to z głową. O czym zatem pamiętać kupując samochód przez Internet?
  1. dokładnie sprecyzuj swoje oczekiwania, określ takie parametry jak marka i model, rok produkcji, przedział cenowy, rodzaj paliwa. To zawęży zakres poszukiwań i oszczędzi Twój czas;
  2. nigdy nie zgadzaj się na jakiekolwiek przedpłaty;
  3. pamiętaj o tym, że dokumenty przesyłane drogą elektroniczną można łatwo sfałszować. Nie ufaj im bezgranicznie!
  4. z dystansem traktuj maile zawierające prośbę podania poufnych danych (numer karty kredytowej, numeru konta, czy kodu rozliczeniowego).
Informacje o badaniu
Badanie, na zlecenie internetowego rynku pojazdów - mobile.eu, zostało przeprowadzone przez IQS QUANT na próbie 500 osób. Badanie przeprowadzono w dniach 02-03 marca 2010 r.

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: