eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › High-end w samochodzie

High-end w samochodzie

2004-05-26 10:37

High-end w samochodzie

© fot. mat. prasowe

Panasonic wprowadził do swojej oferty urządzenie B-flat Tube CQ-TX5500D - pierwsze na świecie radio samochodowe ze wzmacniaczem lampowym.

Przeczytaj także: Aparat bezlusterkowy Panasonic LUMIX S1H

fot. mat. prasowe

Wzmacniacze lampowe to dziś nieobecne na rynku masowym ekskluzywne produkty o cenie wielokrotnie wyższej od wzmacniaczy tranzystorowych. Stosowanie lamp jest rozwiązaniem zarezerwowanym dla sprzętu audiofilskiego i przypisanym głównie do domowych zastosowań wysokiej klasy. Panasonic zdecydował się jednak na opracowanie lampowej konstrukcji dla samochodowych systemów nagłośnienia.

B-flat Tube CQ-TX5500D to samochodowy odtwarzacz audio obsługujący płyty CD, CD-R, CD-RW, a także zapisane na płytach pliki MP3. Urządzenie posiada też tuner radiowy. Jak przystało na sprzęt z górnej półki, poszczególne sekcje odtwarzacza zostały od siebie precyzyjnie oddzielone. Urządzenie dysponuje mocą 4 x 45W.

Ekskluzywny charakter odtwarzacza podkreśla złoty panel przedni ze wskaźnikami wychyłowymi i gabaryty urządzenia, które jest dwukrotnie wyższe od standardowych odtwarzaczy samochodowych. Panasonic B-flat Tube CQ-TX5500D jest dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych i Japonii. Jego cena wynosi około 1 tys. USD.

oprac. : Beata Szkodzin / 4Press

Przeczytaj także

Ekstremalne pamięci OCZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: