eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Handlowcy wciąż rozchwytywani

Handlowcy wciąż rozchwytywani

2010-02-03 12:22

Handlowcy wciąż rozchwytywani

Liczba ofert pracy dla handlowców w styczniu 2010, w podziale na regiony © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

W kryzysowych czasach wielu przedsiębiorców, bardziej niż kiedykolwiek, decyduje się na wzmacnianie działów sprzedaży i poszukiwanie specjalistów, którzy nie tylko pomogą im utrzymać relacje z obecnymi klientami, ale także zdobędą nowych. Potwierdzają to dane Pracuj.pl: w minionym roku firmy skierowały do handlowców ponad 77 tys. ofert, co stanowiło niemal połowę wszystkich zamieszczonych w tym serwisie. Również dane styczniowe dobrze rokują dla osób szukających pracy w sprzedaży.

Przeczytaj także: Przedstawiciel handlowy: wymagający zawód

Pracuj.pl podaje, iż analiza ogłoszeń zamieszczonych w styczniu 2010 roku pokazuje, że zapotrzebowanie na specjalistów handlu i sprzedaży utrzymuje się na wysokim poziomie. W styczniu w Pracuj.pl opublikowano ponad 8500 takich ofert, co oznacza, że niemal co drugie ogłoszenie rekrutowało kandydatów do działu handlowego. Liczba ogłoszeń dla tej grupy pracowników w styczniu 2010 wzrosła niemal o 40% w stosunku do grudnia 2009 i była wyższa o 8,5% w porównaniu do października 2009, rekordowego pod względem liczby ofert dla handlowców w minionym roku.

fot. mat. prasowe

Liczba ofert pracy dla handlowców w styczniu 2010, w podziale na regiony

Liczba ofert pracy dla handlowców w styczniu 2010, w podziale na regionyNajwiększy popyt na specjalistów od handlu i sprzedaży odnotowano w województwie mazowieckim, pochodziły stamtąd 1324 oferty pracy. Na podium znalazły się także śląskie i wielkopolskie, z zapotrzebowaniem na poziomie odpowiednio 785 i 740 ofert pracy, pierwszą piątkę zamknęły województwa dolnośląskie i małopolskie. Z kolei najmniejsze zapotrzebowanie na handlowców odnotowano w opolskim, świętokrzyskim i podlaskim – w styczniu z tych regionów pochodziło po około 300 ofert. Zagraniczni pracodawcy zamieścili natomiast jedynie 27 ogłoszeń.

Dużo pracy w finansach

Zdecydowana większość firm poszukujących specjalistów do spraw sprzedaży (46%) pochodziła z branży handel i sprzedaż. Jednak niemal co piąta oferta dotyczyła firmy z branży bankowość, finanse i ubezpieczenia. Na kolejnych pozycjach znalazły się branże: przemysł lekki, budownictwo i nieruchomości oraz firmy z sektora telekomunikacji i zaawansowanych technologii.

fot. mat. prasowe

Liczba ofert pracy dla handlowców w styczniu 2010, w podziale na branżę ogłoszeniodawcy

Liczba ofert pracy dla handlowców w styczniu 2010, w podziale na branżę ogłoszeniodawcy

 

1 2

następna

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: