eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Rezerwacje wakacji przez Internet VIII 2009

Rezerwacje wakacji przez Internet VIII 2009

2009-09-14 13:57

Rezerwacje wakacji przez Internet VIII 2009

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (8)

Co, gdzie, jak, z kim i dokąd? Zapraszamy do zapoznania się z analizą turystycznych wyborów zakupowych internautów w sierpniu 2009 roku, przeprowadzoną przez portale turystyczne EasyGo.pl i Wakacje.pl.

Przeczytaj także: Rezerwacje wakacji przez Internet II 2014

Blisko jedna trzecia polaków dokonujących w sierpniu rezerwacji wakacyjnych przez Internet wybrała oferty za ponad 5 tys. zł. Aż trzy czwarte wszystkich rezerwacji to wyjazdy w parach. Ponad jedna czwarta klientów z kierunków masowych wybrała Egipt, a jedna czwarta poszukujących wakacji egzotycznych Zjednoczone Emiraty Arabskie. Co dziesiąty klient wybierał oferty hoteli 5-gwiazdkowych, a aż siedmiu na dziesięciu opcję All Inclusive. Dwa największe portale turystyczne w Polsce, EasyGo.pl i Wakacje.pl dokonały analizy zachowań i wyborów zakupowych internautów w sierpniu 2009 roku.

ŚWIAT


Kto, z kim, kiedy, na ile i za ile?

Najczęściej raz, czasami dwa, sporadycznie bywa też, że trzy. Tyle razy wyjeżdżamy w tym roku odpocząć od codzienności. Najczęściej podróżujemy we dwójkę. Współczynnik statystyczny dla par podniósł się w sierpniu o 5 proc. w stosunku do dwóch wcześniejszych miesięcy. Aż 75 proc. wszystkich dokonywanych rezerwacji w EasyGo.pl i Wakacje.pl dotyczył składu dwuosobowego. Single utrzymali się na tym samym poziomie. Ich 5 proc. udział w zestawieniu jest wynikiem w miarę stałym, powtarzającym się od wielu miesięcy. Na korzyść wyjazdów dwuosobowych straciły w sierpniu rezerwacje 3 i 4 osobowe.

W okresie ścisłego szczytu sezonowego ceny wyjazdów utrzymują się na tym samym poziomie. Tylko w sierpniu średnia cena rezerwacji w EasyGo.pl i Wakacje.pl wyniosła 4774 zł. Przypomnijmy, że w czerwcu i lipcu tego roku było to 4788 zł. Różnica zatem niezauważalna. Dla porównania rok wcześniej, w sierpniu, średnia cena rezerwacji wynosiła 4540 zł. Wzrost ceny (o 234 zł) jest, zatem nie wielki, zwłaszcza w odniesieniu do informacji o zawirowaniach na rynkach finansowych i ruchomych kursach walut.

Wciąż najchętniej wybieramy produkty drogie, ze średnią ceną rezerwacji powyżej 5 tys. zł (28 proc.), ale tuż za nimi są produkty z przedziału 3-4 tys. zł (27 proc.). Świadczyć to może o wzrastającej liczbie rezerwacji uwzględniających dobrą cenę do odpowiedniej jakości usług. Produkty ze średniej półki z cenami w przedziale 4-5 tys. zł zainteresowały w tym miesiącu 24 proc. kupujących.


Blisko 80 proc. klientów EasyGo.pl i Wakacje.pl przeznaczyło w sierpniu na zakup oferty od 3 tys. zł w górę. Wniosek nasuwa się sam. Trudno mówić, że w roku 2009 Polacy zrezygnowali ze swoich wakacji, bo były one zbyt drogie.

 

1 2 ... 6

następna

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: