eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Ranking biur podróży wg polskich internautów

Ranking biur podróży wg polskich internautów

2012-08-07 00:15

Ranking biur podróży wg polskich internautów

Mapa opinii na temat biur podróży © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Jak mówi się o biurach podróży w internecie? Które biura są najlepiej oceniane? Za co klienci najbardziej cenią biura podróży? Na te i inne pytania odpowiada niezależny raport pt. "Biura podróży w Internecie" przygotowany przez SentiOne oraz 4P research mix.

Przeczytaj także: Rezerwacje wakacji przez Internet 2011

Jak mówią jego twórcy - to pierwsze w Polsce tak kompleksowe badanie branży turystycznej oparte w całości o dane pozyskane z monitoringu Internetu. Raport prezentuje opinie internautów dotyczące funkcjonowania biur podrózy, czyli tematu który jest obecnie na topie.

Celem sporządzonego raportu było zwrócenie uwagi na Internet jako medium ‘masowego rażenia’, w którym przekazywane informacje zaczynają wywierać znaczący wpływ na codzienne decyzje podejmowane przez konsumenta. Jednocześnie, raport ma za zadanie uświadomić biurom podróży, i nie tylko, że śledząc opinie swoich klientów w Internecie obie strony mogą na tym wiele zyskać.

Analizie poddane 10 najpopularniejszych pod względem liczby wypowiedzi w Internecie biur podróży. Zebrano na ich temat 5224 wypowiedzi w okresie od 1 kwietnia do 15 czerwca bieżącego roku.

Oto ranking najlepiej ocenianych biur podróży w Internecie:

fot. mat. prasowe

Ranking biur podróży wg liczby wypowiedzi

Najlepiej ocenianym biurem podróży w Internecie według liczby pozytywnych komentarzy jest Itaka (498 pozytywnych wypowiedzi)


Najlepiej ocenianym biurem podróży w Internecie według liczby pozytywnych komentarzy jest Itaka (498 pozytywnych wypowiedzi). Tuż za nią, na drugim miejscu znalazło się Rainbow Tours (207). Kolejne dwa miejsca zajęły biura: Almatur (177) oraz Neckermann (115).

Autorzy raportu sporządzili ‘mapę opinii’ na temat biur podróży, która obrazuje nie tylko ile, ale i jak pozytywnie mówi się na temat każdego z badanych biur podróży:

fot. mat. prasowe

Mapa opinii na temat biur podróży

Biuro podróży Itaka wypada dobrze nie tylko pod kątem oceny (przewaga pozytywnych opinii nad negatywnymi), ale również udziału w dyskusji (mówi się o niej najwięcej ze wszystkich biur podróży)


Biuro podróży Itaka wypada dobrze nie tylko pod kątem oceny (przewaga pozytywnych opinii nad negatywnymi), ale również udziału w dyskusji (mówi się o niej najwięcej ze wszystkich biur podróży). Co biorąc pod uwagę krytyczny charakter, z którego słyną polscy internauci jest bardzo dobrym wynikiem. Na tle innych biur podróży pozytywnie wyróżniają się także: Almatur, Exim Tours, Funclub, Neckermann oraz Rainbow Tours, które charakteryzują się wysokim udziałem (ponad 50%) pozytywnych opinii na swój temat, chociaż dyskutuje się o nich relatywnie mniej. Itaka i Ecco Holiday zdominowały dyskusję w Internecie, ponieważ liczba komentarzy na ich temat stanowiła 53% wszystkich opinii na temat analizowanych biur podróży.

Jak wynika z raportu Polacy bardzo chętnie dzielą się swoimi wrażeniami z wakacji, wykorzystując do tego Internet. Jest on także naturalnym miejscem, w którym Polacy szukają w pierwszej kolejności informacji na temat biur podróży i ofert wakacyjnych wojaży. Opinie umieszczane w sieci są dla nas cennym źródłem informacji dotyczących m.in. kondycji biura, jakości jego usług czy oceny podejścia do klienta, warto więc je monitorować.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (2)

 • Biuro podróży BENTUR -Polski Las Vegas

  Bożena Osoba / 2013-04-14 00:17:54

  Dlaczego w artykule niema oceny biur podróży z polskim kapitałem , ? jesteśmy pewni miejsca w topowej 10 , dla biura turystycznego "BENTUR' .
  Z Kielc to około 650 km , ale warto ! odpowiedz ] [ cytuj ]

 • osrzezenie przed nieuczciwym biurem podrozy

  sowa646 / 2013-07-26 09:29:35

  OSTRZEGAM !!!, ODRADZAM !!!, ZALECAM OMIJAĆ DŁUGIM ŁUKIEM FUN CLUB Z POZNANIA !!!
  Wycieczka autokarowa z FUNCLUB Poznań do Rosji pt. “Poznaj Rosję”
  Dzisiaj na osłodę pozostaje tylko ostrzec wszystkich wybierających się z funclub z Poznania na urlop. Firma nie mająca zielonego pojęcia o organizacji. Wszystko co tam się działo to jedna wielka katastrofa, porażka i nieporozumienie. Okradli ludzi z urlopu, pieniędzy, nerwów a przede wszystkim z godności – 1). Kwaterując w hotelu w Moskwie w warunkach urągających przyzwoitości i podstawowym standardom, 2).Wymuszając niby to "prośbami“ ale powtarzanymi bez końca, by 80 osobowa grupa nie korzystała z autokarowej toalety i za potrzebą biegała w las, w najlepszym przypadku ustawiała się w kolejce do jednej toalety na stacji paliw dzięki czemu każdorazowo okradano wycieczkowiczów z 1.5 h czasu urlopowego. 3).Jeszcze przed opuszczeniem granic Polski autokar miał 7 (siedmio) godzinne opóźnienie, 4). Sceny dantejskie między wycieczkowiczami o miejsca, bo organizator od niektórych pokasował dodatkowe pieniądze za konkretne miejsca. 5).Białe noce i kwaterunek w Petersburgu to dla funclub z Poznania hotel w Tesno na odludziu 60 km od Petersburga. 6). Obejrzenie ścian budynku z zewnątrz i to przez szyby autokaru między innymi ermitażu i wielu innych podstawowych atrakcji w tamtych stronach, to dla funclub z Poznania zrealizowanie przewidzianych punktów wycieczki. 7). Zatrudnienie przewodników tylko rosyjskojęzycznych za nasze dodatkowe pieniądze to dla funclub z Poznania też zrealizowanie w pełni punktu mówiącego o zwiedzaniu z przewodnikiem. 8). Zatrudnieni rosyjskojęzyczni przewodnicy tak jak i jeden jedyny pilot na 80 osób to też dla funclub z Poznania standard i wcale funclub nie widzi w tym problemu że przemieszczanie się tak licznej grupy w przedziale wiekowym 10 – 80 lat w dużym mieście, przejazd metrem jest wręcz niemożliwy. 9). Ciągłe przeliczanie 80 osobowej grupy to też godziny urlopowe skradzione każdemu z wycieczkowiczów przez funclub z Poznania. 10). Pod pojęciem obiadokolacji na gorąco funclub z Poznania rozumie zimne, głodowe porcje, jakościowo pod tzw. “psem” których nie dla wszystkich starczało, nie wspominając kolejki na posiłki bo pomieszczenie w którym je podawano mieściło 20 kilka osób, w tym również innych gości tego pseudo hotelu z 3 gwiazdkami. 11). I tak można by jeszcze długo wymieniać “zalety organizatora” jedno z mądrych powiedzeń mówi że, jeżeli nie będziemy siebie szanowali to nikt też i nas nie uszanuje, dlatego: NIGDY WIĘCEJ Z FUN CLUB Z POZNANIA odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Advertisement

Crafted in Japan

18.09.23

Hybrydowa Mazda CX-60
o mocy 327KM

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: