eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Rezerwacje wakacji przez Internet VI 2013

Rezerwacje wakacji przez Internet VI 2013

2013-07-08 10:32

Rezerwacje wakacji przez Internet VI 2013

Polacy pokochali Grecję © Patryk Kosmider - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (12)

Sezon turystyczny w pełni. Jakie są ulubione wakacyjne kierunki Polaków, ile kosztuje nas zagraniczny urlop i jaki wpływ na wybór kierunków mają bieżące wydarzenia społeczno-polityczne? Przedstawiamy raport rezerwacji oraz wyjazdów w czerwcu przygotowany na podstawie statystyk portali Wakacje.pl oraz EasyGo.

Przeczytaj także: Rezerwacje wakacji przez Internet V 2013

Gdzie Polacy chcą spędzać wakacje?

Polscy turyści pokochali Grecję – jest ona liderem na liście najczęściej wybieranych destynacji wakacyjnych w czerwcu. Wybrał ją niemal co czwarty rezerwujący wycieczkę w czerwcu (24,7 proc.). Do podróży w tym kierunku zachęca nie tylko greckie słońce, ale także duża elastyczność samego wyjazdu – do wyboru mamy wybrzeże i wyspy, gdzie dolecimy czarterem z większości polskich lotnisk (m.in. z Warszawy, Gdańska, Katowic, Wrocławia, Poznania, Bydgoszczy, Rzeszowa czy Szczecina). Polacy chętnie wyjadą w tym roku również do Egiptu, który znalazł się na drugiej pozycji wśród najchętniej wybieranych kierunków urlopowych (21,8 proc.) i utrzymuje poziom z maja, tracąc jednak pozycję lidera. Polacy chętnie kupowali w czerwcu wycieczki do Hiszpanii (11,8 proc.), Turcji (10,3 proc.) i Bułgarii (7 proc.).

fot. mat. prasowe

Najczęściej wybierane kierunki w czerwcu

Polscy turyści pokochali Grecję – jest ona liderem na liście najczęściej wybieranych destynacji wakacyjnych w czerwcu. Wybrał ją niemal co czwarty rezerwujący wycieczkę w czerwcu (24,7 proc.).


Statystyki pokazują, że turyści nie przestraszyli się ostatnich wydarzeń społecznych w Turcji i nie rezygnują też z wyjazdu do kurortów w Egipcie. W czasie trwania zamieszek na ulicach Ankary i Stambułu zainteresowanie wyjazdami do kurortów w Turcji utrzymało się na poziomie z maja (14 proc.), natomiast w ostatnim tygodniu czerwca turyści najczęściej wybierali wakacje w Egipcie. – Nie odnotowaliśmy zwiększonej liczby zapytań o bezpieczeństwo na tych dwóch kierunkach. Jednak naszym zadaniem jako agenta jest pomoc w wyborze wyborze najlepszej wycieczki, dlatego także ten czynnik bierzemy pod uwagę, proponując poszczególne oferty. 14-letnie doświadczenie na rynku turystyki i współpraca z silnymi partnerami pozwalają nam to zadanie wypełniać dobrze – mówi Klaudyna Mortka z portalu turystycznego Wakacje.pl.

Najczęściej decydujemy się na wylot samolotem – z tego wariantu skorzystało w czerwcu 81 proc. kupujących. Dojazd własny wybrało 6,3 proc. klientów,a zaledwie 3,7 proc. zdecydowało się na dojazd autokarem.

fot. mat. prasowe

Aktywność deweloperów w powiatach

Najczęściej decydujemy się na wylot samolotem – z tego wariantu skorzystało w czerwcu 81 proc. kupujących.


Ponad połowa polskich turystów chce spędzić urlop we dwoje (56,7 proc.), co czwarty wyjazd to wycieczka całą rodziną (16,7 proc. z jednym dzieckiem i 7,6 proc. z dwójką dzieci). Na zagraniczne wakacje rzadziej wyjeżdżamy samemu (6 proc.) i w dużych grupach.

fot. mat. prasowe

Skład osobowy rezerwacji

Ponad połowa polskich turystów chce spędzić urlop we dwoje (56,7 proc.), co czwarty wyjazd to wycieczka całą rodziną (16,7 proc. z jednym dzieckiem i 7,6 proc. z dwójką dzieci).


Tydzień All Inclusive

Po raz kolejny potwierdza się, że Polacy cenią na wakacjach wygodę i komfort. Najchętniej spędzamy urlop w 4-gwiazdkowym hotelu (46,2 proc.) w wariancie All Inclusive (70 proc.). Zdecydowanie rzadziej korzystamy z wariantu niepełnego wyżywienia. – Wybór dobrego hotelu, z basenem i pełnym wyżywieniem to dzisiaj niemalże wakacyjny standard. Z naszych danych wynika, że najwięcej osób przeznacza na wakacyjny urlop około tygodnia, dlatego tak ważna stała się jakość wypoczynku, na który czekamy często cały rok. Za tę jakość jesteśmy też gotowi zapłacić więcej niż jeszcze rok temu – komentuje Klaudyna Mortka.

fot. mat. prasowe

Najczęściej wybierane warianty wyżywienia

Po raz kolejny potwierdza się, że Polacy cenią na wakacjach wygodę i komfort. Najchętniej spędzamy urlop w 4-gwiazdkowym hotelu (46,2 proc.) w wariancie All Inclusive (70 proc.).


Popularnością cieszą się również wycieczki 8-, 10-dniowe, które stanowią ponad 10 proc. wszystkich wyjazdów.

fot. mat. prasowe

Długość pobytu wg rezerwacji

Popularnością cieszą się również wycieczki 8-, 10-dniowe, które stanowią ponad 10 proc. wszystkich wyjazdów.


Polacy wciąż chętnie korzystają z oferty last minute, jednak nieco rzadziej (o 4,5 punkty procentowe) niż w czerwcu ubiegłego roku (53,2 proc. rezerwacji w czerwcu 2013).

 

1 2

następna

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: