eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościPublikacje › Wybór serwera dla firmy: jakie kryteria przyjąć?

Wybór serwera dla firmy: jakie kryteria przyjąć?

2009-07-08 07:39

Przeczytaj także: Strona www a promocja firmy w sieci


Zanim firma dokona ostatecznego wyboru usługi, warto zapoznać się z informacjami na temat tego, w jaki sposób odbywa się przedłużenie usług. Istotne jest, czy prolongata usługi jest automatyczna, a także z jakim wyprzedzeniem klient informowany jest o zakończeniu okresu abonamentowego usługi serwera. Korzystnie jest wybrać firmę, która nie tylko przypomina o zbliżającym się zakończeniu okresu abonamentu kilkakrotnie (np. serwis nazwa.pl przypomina na 7 i 21 dni przed wygaśnięciem usługi), ale też dokonuje tego na kilka różnych sposobów. Zarówno pocztą elektroniczną, jak i tradycyjną, a nawet telefonicznie. Zabezpiecza to przedsiębiorstwo przed ewentualną utratą danych i przekroczeniem terminów, co w rezultacie mogłoby doprowadzić do zakłóceń w działaniu strony WWW.

Zasady promocji

Bardzo ważne są również informacje zawarte zarówno w regulaminie usługi, jak i regulaminie promocji. Należy się z nimi wnikliwie zapoznać, gdyż jest to forma umowy pomiędzy usługodawcą a klientem, reguluje warunki współpracy. Warto sprawdzić, czy firma nie stosuje umowy lojalnościowej. Jest to forma umowy, która zobowiązuje abonenta usługi zakupionej w promocji do przedłużenia jej na kolejny okres abonamentowy. Warto więc wybrać firmę, która nie stosuje tego typu praktyk, które są nie tylko wątpliwe pod względem moralnym, ale także z punktu prawa polskiego.

Zakup serwera

Kiedy firma przeanalizuje wszystkie aspekty związane z wyborem usługodawcy oraz podejmie decyzję, wystarczy złożyć zamówienie za pośrednictwem strony WWW wybranego hostingodawcy. Warto wcześniej zapoznać się z oferowanymi przez firmę promocjami, niektóre z nich pozwalają na bezpłatne korzystanie z usługi przez określony okres (przykładowo: w serwisie nazwa.pl serwer można testować za darmo przez pół roku, a w serwery.pl przez 14 dni). Dzięki temu przedsiębiorstwo ma szansę zapoznać się z funkcjonalnościami i obsługą hostingu nie ponosząc żadnych kosztów. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na czas trwania pierwszego okresu abonamentowego, cenę jego przedłużenia oraz sposób rozliczeń i formy płatności za usługę.

Sam zakup serwera to kwestia zaledwie kilku minut. Należy odwiedzić stronę internetową wybranego hostingodawcy. Wybrać odpowiedni do potrzeb przedsiębiorstwa serwer oraz najkorzystniejszą promocję. Następnie konieczne jest określenie identyfikatora serwera oraz hasła dostępu. Kolejny krok to akceptacja regulaminu usługi oraz promocji, w której zostanie zakupiona. Do wystawienia faktury konieczne są dane identyfikacyjne firmy, podczas wypełniania formularza należy zwrócić uwagę, aby były one pełne oraz prawidłowe. Dzięki temu firma uniknie problemów podczas wystawiania faktury.

Serwer w firmie

Serwer jest usługą, która może być użyta na wiele sposobów. To w jakim stopniu zostanie wykorzystany potencjał usługi zależy od kreatywności pracowników oraz potrzeb firmy. Nie ulega wątpliwości, że jest to niezbędne narzędzie pracy w każdym nowoczesnym przedsiębiorstwie. Mimo, że sam zakup trwa zaledwie kilka minut, warto poświęcić więcej czasu i uwagi właściwemu doborowi usługi oraz hostingodawcy, u którego dokonamy jej zakupu. Bezawaryjność serwera wpływa na funkcjonowanie strony WWW. Dzięki stabilności usługi klienci zawsze bez problemu będą mogli zapoznać się z ofertą firmy, skontaktować się z nią za pośrednictwem poczty e-mail, a także złożyć zamówienie na stronie WWW. Dobrze dobrany serwer to inwestycja, która przynosi przedsiębiorstwu korzyści zarówno finansowe, jak i wizerunkowe.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: