eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Komunikator Gadu-Gadu build 8704

Komunikator Gadu-Gadu build 8704

2009-05-28 00:05

Komunikator Gadu-Gadu build 8704

OPEN.FM z tekstem piosenki © fot. mat. prasowe

GG Network wprowadziło 27 maja 2009 r. nową wersję komunikatora Gadu-Gadu. Komunikator został wyposażony w geolokalizację znajomych w katalogu publicznym, mechanizmy antyspimowe i rozbudowany odtwarzacz radia z możliwością kupowania muzyki on-line oraz wyświetlania tekstu piosenki.

Przeczytaj także: Nowe Gadu-Gadu build 8283 dostępne

Nowe Gadu-Gadu zostało wyposażone w nowe statusy dostępności, takie jak „Pogadaj ze mną”, informujący innych naszych znajomych, że jesteśmy otwarci na rozmowę i mamy na nią czas, oraz status „Nie przeszkadzać”, który informuje o tym, że jesteśmy zajęci i nie możemy w danej chwili rozmawiać. Co więcej, przy ustawieniu tego trybu, nowe nadchodzące wiadomości nie będą "wyskakiwać" w dymkach, a tylko zmienią ikonkę Gadu-Gadu na kopertę. Nie będą też odrywane dźwięki, które mogły by przeszkodzić w oglądaniu filmu albo grze.

Tym samym dwa nowe statusy dołączyły do klasycznych statusów GG: dostępny, zaraz wracam, niewidoczny, niedostępny. Łącznie jest ich obecnie 6.

Nowe GG wprowadza także szereg zmian w katalogu publicznym. Najważniejszą z nich jest geolokalizacja, czyli możliwość sprawdzenia, w jakim miejscu znajdują się znajomi z GG. System geolokalizacji wykorzystuje w tym celu serwis Bliziutko.pl. Nowa funkcja umożliwia sprawdzenie, gdzie przebywa osoba, z którą chcemy rozmawiać na GG lub już z nią rozmawiamy. Nie odbywa się to jednak z naruszeniem prywatności – każdy użytkownik może sam najpierw zadeklarować, jaki zakres informacji o sobie chce udostępniać innym.

fot. mat. prasowe

OPEN.FM z tekstem piosenki

OPEN.FM z tekstem piosenki

Wprowadzony w nowym komunikatorze filtr antyspimowy ogranicza działalność spamerów – wycina w ich wiadomościach linki do stron www, przez co wysyłanie spamu staje się nieopłacalne i nieefektywne. Wprowadzenie filtru to odpowiedź na liczne zapytania użytkowników, którzy zgłaszali problem z wiadomościami od nieznajomych, którzy reklamowali w ten sposób swoje strony i usługi nie pytając o zgodę użytkowników GG. Filtr działa w najnowszych wersjach komunikatora Gadu-Gadu.

Nowe Gadu-Gadu wprowadza również zmiany we wbudowanym odtwarzaczu radia internetowego OPEN.FM. Użytkownik włączając wybrany kanał muzyczny może zobaczyć okładkę i tytuł płyty z jakiej pochodzi grany w danym momencie utwór. Można także wyświetlić tekst odtwarzanej wybranej piosenki. W bazie OPEN.FM jest obecnie 240 tys. tekstów piosenek. Ponadto dzięki współpracy Open.FM z siecią Empik i firmami: Iplay i Ticket Online użytkownik może kupić płytę, dzwonek, czy bilet na koncert.

 

1 2

następna

oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: