eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościPublikacje › Praca zdalna a zarządzanie zespołem

Praca zdalna a zarządzanie zespołem

2009-01-13 13:23

Przeczytaj także: Praca zdalna: blaski i cienie


Charli posiada też konto na LinkedIn ().Nie jest sam. Konta w LinkedIn mają wszyscy jego firmowi znajomi. Charli lubi LinkedIn bo to właśnie tam znalazł swoją pracę. Headhunter jego organizacji przeglądał profile osób o odpowiednim doświadczeniu. Znalazł Charliego – w jego profilu widniało sporo referencji, skontaktował się zatem z osobami, które wypowiadały się o Charlim i szybko upewnił się, że to właściwa osoba. Dzięki wewnętrznej poczcie nawiązał kontakt z Charlim i zaprosił go na spotkanie. Odkąd istnieje LinkedIn Headhunter organizacji Charliego przebywa tam kilka godzin dziennie.

Charli skrupulatnie uzupełnił swój profil na LinkedIn informacjami o interesujących go tagach, wpisami o doświadczeniu zawodowym i projektach w jakich bierze udział. W ciągu tygodnia Charli nawiązuje zazwyczaj 1-2 nowe kontakty z osobami, które są zainteresowane współpracą na interesujących Charliego polach.

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu Charli używał oprogramowania typu Microsoft Office. Przesyłał pliki mailem, niekiedy gubił je lub wysyłał nieaktualne wersje, czasem w międzyczasie ktoś naniósł zmianę i musiał godzinami łączyć ze sobą dwa pliki, które się rozsynchronizowały. Starał się utrzymać aktualność projektów ale wiązało się to z koniecznością ciągłego aktualizowania danych w MS Project. Przydzielał zadania za pomocą maila co często wywoływało przeciążenie lub niewykorzystanie zasobów. Poświęcał wiele czasu na dopytywanie się wszystkich o stan prac. Kiedy miał jakiś problem po prostu pisał wiele maili z nadzieją, że ktoś znajdzie akurat w tym momencie czas na to by podzielić się z nim swoim doświadczeniem.

Dziś Charli używa przede wszystkim aplikacji webowych, które już z natury rzeczy zapewniają mu maksymalną dostępność do informacji oraz ich aktualność. Dzięki dobremu planowaniu Charli nauczył się wykorzystywać przesunięcia czasowe dla zwiększenia mocy przerobowych zespołu. Praca nad projektem trwa 24 h na dobę. Dzięki współpracy poprzez wiki wszyscy mają stale dostęp do aktualnych informacji. Pracownik zaczynający dzień pracy zerka w swój czytnik RSS i po 15 minutach ma pełen obraz tego nad czym pracowali jego koledzy gdy on spał.

Gdyby zapytać Charliego która z wymienionych aplikacji jest jego ulubioną. Odpowie, że jest nią Firefox. Swoją pracę zaczyna od uruchomienia przeglądarki WWW bo wszystko czego mu potrzeba dostępne jest właśnie za pomocą WWW.

Gdyby zapytać Charliego czym jest Enterprise 2.0, powie, że to kolejny buzzword ale w największym skrócie można powiedzieć, że to oprogramowanie społecznościowe wewnątrz firmy. Oprogramowanie, które jest proste w użyciu i pozwala użytkownikom samodzielnie budować strukturę firmowego intranetu z gotowych elementów.

Tekst powstał na podstawie prezentacji Scott'a Gavina „Meet Charlie”, za zgodą autora.

Autor:Tomek Karwatka jest Dyrektorem Operacyjnym w Divante

poprzednia  

1 2

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: