eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Ranking bezawaryjności samochodów 2008

Ranking bezawaryjności samochodów 2008

2008-10-29 13:42

Wydajne pod względem zużycia paliwa samochody tworzą coraz bardziej niezawodny segment pojazdów na wszystkich rynkach, europejskie samochody stają się coraz doskonalsze, zaś Ford wciąż produkuje najbardziej niezawodne pojazdy w Ameryce - to tylko niektóre wyniki badania "2008 Annual Car Reliability Survey", przeprowadzonego przez amerykański magazyn konsumencki "Consumer Reports".

Przeczytaj także: Najpopularniejsze auta w Europie

Z pośród 9 modeli pojazdów hybrydowych, badanych przez Consumer Reports, które odznaczyły się wyższą - niż przewidywana – niezawodnością, większość produkowana jest w Japonii. W kategorii „samochody rodzinne”, najmniej zawodnymi okazały się być Toyota Prius, Toyota Camry Hybrid, Nissan Altima Hybryd oraz luksusowy sedan Lexus GS450h Hybrid. Lexus RX400h i Toyota Highlander Hybrid zostały uznane za najbardziej niezawodne w kategorii średniej wielkości SUVów, natomiast Ford Escape Hybrid i Mercury Mariner Hybrid to odznaczające się ponad przeciętną niezawodnością małe SUVy. Równie godnym zaufania modelem została Honda Civic Hybrid. Ponadto, raport wykazał mniej problemów z tradycyjnymi jednostkami benzynowymi Hondy Fit, Sciona xD, Smarta ForTwo i Toyoty Yaris.

Trzy sztandarowe marki koncernu Ford Motor Company - Ford, Lincoln i Mercury – prowadzą w klasyfikacji krajowych producentów w USA i wciąż wyprzedzają inne marki z Detroit. Poza niektórymi ciężarówkami, prawie wszystkie produkowane przez Forda samochody są na wysokim poziomie niezawodności. Pod tym względem, niezawodność Forda można śmiało porównać z najlepszymi producentami z Japonii. Ford Fusion i Mercury Milan są nieustannie klasyfikowane, jako najmniej zawodne samochody rodzinne. Odświeżony i znacznie udoskonalony Ford Focus sedan osiąga znacznie lepsze wyniki, niż to było w przypadku niezbyt udanego pod względem awaryjności modelu, który zadebiutował w 2000 r.

Producenci europejscy a w szczególności Mercedes-Benz, również pokazali, że „wracają do gry”. Sześć modeli Mercedesa, włączając sedany z nowym design z Klasy C i Klasy E (V6) oraz ML350 SUV zostały udoskonalone na tyle, że osiągnęły średni poziom niezawodności i są w 2008 r. rekomendowane przez Consumer Reports. Warto przypomnieć, że w 2007 r. żaden z modeli Mercedesa nie osiągnął takiego poziomu bezawaryjności, by zasłużyć na rekomendację magazynu.

W ogólnej klasyfikacji niezawodności Consumer Reports, wciąż prowadzą samochody japońskie, wygrywając w 15 na 16 kategorii. Scion xD osiągnął największą liczbę punktów za bezawaryjność wśród wszystkich nowych samochodów, wykazując 80% awarii mniej, niż przeciętny model w rankingu.

 

1 2

następna

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: