eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Navifon - nawigacja GPS w Orange

Navifon - nawigacja GPS w Orange

2007-12-20 00:52

Navifon - to usługa autonawigacji GPS, która uwzględnia sytuację na drogach i kieruje podróżnego do celu optymalną trasą z ominięciem korków. Mogą z niej korzystać użytkownicy sieci Orange.

Przeczytaj także: Orange - nawigacja w komórce

Usługa oparta jest na technologii Community Traffic, która analizuje rzeczywiste dane o średnich prędkościach przejazdów do wyznaczania tras omijających typowe korki. W zależności od pory dnia oraz tygodnia trasy wskazywane przez nawigatora mogą być różne, dostosowane do natężenia ruchu na poszczególnych odcinkach. Dzięki temu użytkownik Navifona nawet w godzinach szczytu może dojechać wszędzie trasami znanymi zwykle tylko lokalnym kierowcom.

Kierowca prowadzony jest do obranego celu za pomocą wyraźnych komunikatów głosowych i przejrzystych wskazań na mapach 3D wyświetlanych na ekranie własnego telefonu komórkowego. Navifon ma wszystkie funkcje tradycyjnej nawigacji i daje użytkownikom możliwość samodzielnego aktualizowania danych za pomocą telefonu komórkowego. Użytkownicy mogą samodzielnie wprowadzać informacje na temat fotoradarów oraz interesujących ich lokalizacji (POI).

Usługa działa we współpracy z większością współczesnych telefonów komórkowych wyposażonych w Bluetooth, aplikację JAVA i kolorowy wyświetlacz. Telefon nie musi być wyposażony w odbiornik GPS, moduł taki można dokupić razem z usługą w Salonach Orange.

Korzystanie z usługi Navifon nie wymaga kupowania oprogramowania oraz opłat za transmisję danych.

Użytkownicy mają do wyboru kilka opcji usługi:
  • Pakiet na 7 dni - standardowa opłata jednorazowa - 9,99 (z VAT), opłata jednorazowa przy pierwszej aktywacji - 1,22 zł (z VAT).
  • Abonament miesięczny - standardowa opłata abonamentowa - 24,99 (z VAT) - bez opłat za aktywację.
  • Pakiet na 12 lub 24 miesiące - jednorazowa opłata za korzystanie z usługi przez 12 miesięcy - 149,45 zł (z VAT), jednorazowa opłata za korzystanie z usługi przez 24 miesiące - 243,99 zł (z VAT).
Przeczytaj także: Nawigacja Lark FreeBird 50.2 Nawigacja Lark FreeBird 50.2

oprac. : Aleksander Walczak / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: