eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Rusza Onet.tv

Rusza Onet.tv

2007-06-20 13:11

Ponad 9 tysięcy klipów wideo, 100 programów i 7 kanałów tematycznych - łącznie ponad 17 i pół dnia emisji non stop - rusza platforma multimedialna Onet.tv. Dostęp do zasobów Onet.tv jest bezpłatny, bez względu na czas emisji oraz miejsce odbioru.

Przeczytaj także: Cineman: filmy online za 5 zł

– O terminie premiery Onet.tv w dużym stopniu zadecydowali sami internauci. W ciągu zaledwie jednego kwartału, liczba pobranych plików multimedialnych z Onet.pl wzrosła o blisko 90 procent. W lutym tego roku odnotowaliśmy ponad 32 miliony pobrań, a w maju 2007 ponad 59 milionów. Powyższe liczby oraz fakt akceptacji przez rynek modelu biznesowego, zadecydowały o premierze Onet.tv właśnie teraz – mówi Łukasz Wejchert, prezes Grupy Onet.pl SA.

Serwis składa się z kanałów tematycznych, w których znalazły się programy i pojedyncze klipy wideo. Obecnie dostępnych jest 7 kanałów: Wiadomości, Sport, Muzyka, Film, Podróże, Styl Życia i kanał Edukacyjny. Ich zawartość to ponad 100 programów, m.in. „Polityczny tydzień”, „Twój portfel”, „Z życia gwiazd”, „Hity z Ameryki”, „To was rozbawi”, „Na co do kina”, „Muzyczny Salon”, „Strefa walki”, „Siatkarski tydzień”, „Polsporty”, „Powitanie z Afryką”, „Wakacje tuż tuż” czy „Ginący Świat”.

Oferta programowa obejmuje praktycznie cały wachlarz tematyczny znany z portalu Onet.pl: aktualne informacje polityczne i gospodarcze, wydarzenia sportowe, skróty meczów piłki nożnej, egzotyczne wyprawy i ciekawe podróże, naukę języków obcych, przeglądy najciekawszych filmów, zapowiedzi premier filmowych, światowe przeboje muzyczne i filmowe, najnowsze teledyski, animowane wideoklipy czy trendy w modzie.

Strona główna platformy zawiera wykaz polecanych na dany dzień przez redakcję Onet.tv programów oraz pojedynczych plików. Przy każdym z programów istnieje podgląd wraz z opisem wszystkich prezentowanych klipów. Każdy z klipów można skomentować oraz śledzić komentarze innych. Można także przesłać znajomym link do dowolnego klipu.

Platforma Onet.tv skupia wszystkie multimedia portalu: m.in. relacje, reportaże, komentarze, filmy, teledyski, programy autorskie. Dostawcami materiałów multimedialnych są między innymi: Associated Press, TVN24 i Reuters, France 24, TVN Lingua, n-sport, TMT, Bullseye TV, Fashion TV, Podróże TV, MEG, United Pictures, Hollywood Reporter, 4fun.tv, Pilot Guides i Upside. Dodatkowo w Onet.tv dostępne są produkcje własne, w tym m.in. relacje i wywiady na żywo z gwiazdami, program InterNET24 o nowościach w globalnej sieci, a także programy autorskie gwiazd.

Wszystkie materiały na platformie udostępnione są w technologii „video on demand”, czyli „na żądanie”. To odbiorcy decydują kiedy, co i gdzie będą oglądać. W Onet.tv nie istnieje ramówka godzinowa – sami użytkownicy mogą tworzyć własną telewizję w oparciu o playlistę – czyli listę swobodnie zestawianych klipów.

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: