eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › GUS: koniunktura gospodarcza II 2007

GUS: koniunktura gospodarcza II 2007

2007-02-23 00:46

Przeczytaj także: GUS: koniunktura gospodarcza I 2007


Producenci wyrobów chemicznych oceniają koniunkturę optymistycznie, podobnie jak przed miesiącem. Odnotowuje się szybszy niż w styczniu wzrost bieżącego portfela zamówień i produkcji. W najbliższych miesiącach oczekuje się dalszego wzrostu portfela zamówień i produkcji zbliżonego do przewidywań sprzed miesiąca. Utrzymuje się nadmierny poziom zapasów wyrobów gotowych. Mimo odnotowywanych niewielkich opóźnień w ściąganiu należności od kontrahentów, producenci nie zgłaszają trudności przy regulowaniu swoich bieżących zobowiązań. Prognozy dotyczące sytuacji finansowej są optymistyczne i lepsze od formułowanych w styczniu. Przewidywany jest dalszy wzrost liczby pracujących. Ceny wyrobów chemicznych mogą wzrosnąć, nawet szybciej niż przewidywała prognoza ze stycznia.

Producenci maszyn i aparatury elektrycznej oceniają koniunkturę optymistycznie i lepiej niż przed miesiącem. Spowodowane to jest bardziej korzystnymi niż w styczniu przewidywaniami dotyczącymi portfela zamówień i produkcji przy utrzymujących się optymistycznych odpowiednich ocenach bieżących. Poziom zapasów wyrobów gotowych jest nieznacznie niższy od uznawanego przez przedsiębiorców za wystarczający. W konsekwencji sygnalizowanych mniejszych opóźnień w ściąganiu należności od kontrahentów, przedsiębiorcy terminowo regulują swoje zobowiązania finansowe. Przewidywania dotyczące sytuacji finansowej są nadal korzystne, choć ostrożniejsze niż prognozy formułowane w styczniu. Dyrektorzy planują wzrost liczby zatrudnionych pracowników w skali większej niż przewidywano przed miesiącem. Ceny maszyn i aparatury elektrycznej mogą wzrosnąć w stopniu mniejszym niż prognozowano w styczniu.

Producenci mebli oceniają koniunkturę optymistycznie, nieco lepiej niż w styczniu. Spowodowane to jest bardziej korzystnymi niż przed miesiącem prognozami dotyczącymi portfela zamówień i produkcji. Odpowiednie bieżące oceny są ostrożniejsze od formułowanych w styczniu. Stan zapasów wyrobów gotowych jest uznawany przez przedsiębiorców za nadmierny. W konsekwencji zmniejszania się opóźnień w ściąganiu należności od kontrahentów, przedsiębiorcy terminowo regulują swoje bieżące zobowiązania finansowe. Prognozy sytuacji finansowej są nieco mniej optymistyczne od przewidywań ze stycznia. Dyrektorzy zamierzają zwiększyć zatrudnienie w skali zbliżonej do przewidywań sprzed miesiąca. Ceny mebli mogą nadal rosnąć, choć wolniej niż przewidywała prognoza ze stycznia.

W przedsiębiorstwach produkujących artykuły spożywcze, napoje i wyroby tytoniowe koniunktura oceniana jest optymistycznie, nieco lepiej niż w styczniu. Na skutek wzrostu portfela zamówień, producenci rozszerzają produkcję. Odpowiednie przewidywania są również optymistyczne i bardziej korzystne niż przed miesiącem. Poziom zapasów wyrobów gotowych jest uznawany przez przedsiębiorców za wystarczający. Mimo utrzymujących się trudności w ściąganiu należności od kontrahentów, przedsiębiorcy nadal regulują swoje bieżące zobowiązania finansowe bez opóźnień. W najbliższych trzech miesiącach przewidywana jest poprawa sytuacji finansowej przedsiębiorstw, choć mniej znacząca niż prognozowano w styczniu. Przedsiębiorcy przewidują niewielkie redukcje personelu. Ceny artykułów spożywczych, napojów i wyrobów tytoniowych mogą wzrosnąć w stopniu mniejszym niż przewidywano w styczniu.

W lutym dyrektorzy firm produkujących wyroby włókiennicze oceniają koniunkturę optymistycznie, lepiej niż w zeszłym miesiącu. Spowodowane to jest wzrostem zarówno bieżącego jak i przyszłego portfela zamówień i produkcji. Nieco zmniejszają się nadmierne zapasy wyrobów gotowych. Na skutek zwiększających się opóźnień w ściąganiu należności od kontrahentów, producenci z trudnościami regulują swoje zobowiązania finansowe. Prognozy sytuacji finansowej charakteryzują się optymizmem. Przedsiębiorcy zamierzają nieznacznie zwiększyć zatrudnienie. Ceny wyrobów włókienniczych mogą wzrosnąć.

poprzednia  

1 2 3 ... 6

następna

oprac. : Aleksander Walczak / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Bezrobocie w Polsce I 2007

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: