eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Najlepsi pracodawcy 2023 według Polaków

Najlepsi pracodawcy 2023 według Polaków

2023-05-17 11:46

Najlepsi pracodawcy 2023 według Polaków

Poznaliśmy najatrakcyjniejszych pracodawców według Polaków © pixabay.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

EMC Instytut Medyczny SA, LS Airport Services SA i Fujitsu Technology Solutions to podium rankingu Randstad Employer Brand Research 2023, który wyróżnia najbardziej atrakcyjne zdaniem Polaków miejsca pracy.

Przeczytaj także: Randstad Award. Najlepsi pracodawcy 2019

Badanie Randstad Employer Brand Research 2023 jest realizowane w Polsce od 13 lat. W tym roku wzięło w nim udział blisko 5 tysięcy respondentów w wieku od 18 do 64 lat, osób pracujących, uczących się lub poszukujących zatrudnienia. Ankietowani oceniali firmy na podstawie szeregu czynników, które według nich w największym stopniu decydują o atrakcyjności miejsca pracy.

Podium Randstad Employer Brand Research 2023 z dużymi awansami


Zdaniem uczestników badania, lider rankingu, firma EMC Instytut Medyczny SA najsilniej kojarzona jest z dobrą sytuacją finansową, możliwością rozwoju kariery oraz stabilnością zatrudnienia. Tegoroczny laureat wspiął się na szczyt listy z 8. miejsca. LS Airport Services SA, który zajął 2. miejsce, poza dobrą sytuacją finansową wyróżnił się atrakcyjnym poziomem wynagrodzeń i benefitami oraz możliwością rozwoju kariery. On także zaliczył duży skok w rankingu względem poprzedniej edycji badania: awansował z 9. miejsca. Fujitsu Technology Solutions, które zamyka podium, jest o jedną lokatę niżej, niż rok wcześniej. Jako jego mocne strony respondenci wskazywali nie tylko sytuację finansową i atrakcyjne wynagrodzenia, ale również podkreślali bardzo dobrą reputację firmy.

W pierwszej dziesiątce znalazły się: 3 firmy motoryzacyjne, 2 z sektora nowoczesnych technologii, 2 związane z branżą lotniczą, przedsiębiorstwo medyczne, przedsiębiorstwo z branży oświetleniowej oraz producent sprzętu AGD. W porównaniu z zeszłymi latami w tym roku nie ma w tym gronie spółek Skarbu Państwa.

fot. mat. prasowe

10 najbardziej atrakcyjnych pracodawców

Na szczycie rankingu znalazła się spółka EMC Instytut Medyczny SA, działająca na rynku prywatnej opieki zdrowotnej, na drugim miejscu uplasowała się firma LS Airport Services SA, a na trzecim: Fujitsu Technology Solutions.


Liderzy wg poszczególnych czynników atrakcyjności


W ocenie pracowników, pod względem dobrej kondycji finansowej top 3 to spółki państwowe: pierwsze miejsce zajmuje PKN Orlen, drugie PGE, a trzecie KGHM Polska Miedź. Spółki Skarbu Państwa postrzegane są także jako miejsca o największej stabilności zatrudnienia i są to odpowiednio: KGHM Polska Miedź, PGE oraz Grupa Azoty.

Signify jest najczęściej wskazywany jako pracodawca dający możliwość rozwoju kariery oraz sprzyjający utrzymaniu równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Fujitsu Technology Solutions jest natomiast postrzegany jako lider w kategoriach: atrakcyjne wynagrodzenie i benefity oraz przyjazna atmosfera w pracy. Najlepszą reputację wg pracowników posiada Toyota Motor Manufacturing Poland, a za dogodną lokalizację najbardziej cenią Rossmanna.

Demografia wpływa na ocenę pracodawców


Jak wskazano, wśród kobiet najatrakcyjniejszym pracodawcą jest LS Airport Services SA. Mężczyźni natomiast najczęściej doceniają pracę w sektorze motoryzacyjnym: liderem jest wg nich Mercedes-Benz Manufacturing Poland. To samo przedsiębiorstwo statystycznie wskazało też najwięcej Millenialsów. Zdaniem Pokolenia X topowym pracodawcą jest Fujitsu Technology Solutions. Co ciekawe, najbardziej pożądanym pracodawcą dla dwóch skrajnych wiekowo grup pracowników, czyli dla Pokolenia Z oraz tzw. Baby Boomersów okazała się ta sama firma: Pilkington (NSG Group w Polsce).

W opiniach osób z wyższym wykształceniem najlepiej wypada Signify, wśród tych z wykształceniem średnim: Mahle Polska, a pracownicy z wykształceniem podstawowym najbardziej cenią markę BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego.

Liderzy tegorocznej edycji badania Randstad Employer Brand Research zostaną uhonorowani statuetkami Randstad Award.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: