eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Gigaset prezentuje model GL7 z obsługą sieci 4G

Gigaset prezentuje model GL7 z obsługą sieci 4G

2022-07-22 08:54

Gigaset prezentuje model GL7 z obsługą sieci 4G

Gigaset GL7 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Gigaset zaprezentował nowy telefon typu clamshell - model GL7 z obsługą sieci 4G. GL7 posiada dwa ekrany, a na zewnętrznym wyświetlaczu można sprawdzić m.in. godzinę i rozmówcę, który do nas dzwoni. Po otwarciu klapki zobaczymy 2,8-calowy ekran i duże przyciski. Dla większego bezpieczeństwa z tyłu urządzenia umieszczono przycisk alarmowy SOS.

Przeczytaj także: Telefon pancerny z klapką HAMMER BOW+

Zewnętrzny wyświetlacz GL7 pokazuje użytkownikowi najważniejsze informacje, takie jak połączenia przychodzące, wiadomości tekstowe, poziom naładowania baterii i czas. Główny wyświetlacz, po zamknięciu klapki, jest doskonale chroniony. Nie ma możliwości przypadkowego naciśnięcia przycisków na klawiaturze. Połączenia można odbierać po prostu otwierając klapkę.

Gigaset łączy klasyczne zalety telefonu typu clamshell z nowymi rozwiązaniami: przyjazne dla użytkownika funkcje, duże klawisze, powiększona czcionka, nowoczesny system operacyjny KaiOS, dostęp do sklepu z aplikacjami KaiOS AppStore, dedykowany klawisz WhatsApp oraz Dual SIM, a także osobny slot na kartę pamięci.

fot. mat. prasowe

Telefon Gigaset GL7

Po otwarciu klapki zobaczymy 2,8-calowy ekran i duże przyciski.


Telefon ma kompaktową obudowę o wymiarach 117x58x24mm. Waga wynosi zaledwie 126 gramów, a wytrzymała konstrukcja sprawia, że GL7 jest trwały i solidny. Ekran główny oraz klawiatura są chronione przez obudowę typu clamshell. Gigaset GL7 to także duże klawisze, przejrzyste menu, 300 godzin czuwania i 9 godzin rozmów na jednym ładowaniu, interfejs USB, Bluetooth 4.2, gniazdo 3,5 mm dla słuchawek, radio FM i aparat 2 MP do pamiątkowych zdjęć.

Fotografie i maks. 2000 wpisów w książce telefonicznej można przechowywać w wewnętrznej pamięci urządzenia o pojemności 4 GB, którą można również rozszerzyć o maksymalnie 128 GB za pomocą karty pamięci micro SDHC. Również w przypadku kart SIM nie ma kompromisów. Nawet jeśli używana jest dodatkowa karta pamięci, nadal dostępne są dwa gniazda nano-SIM - na przykład do wykonywania tanich połączeń na wakacjach za pomocą zakupionej na miejscu karty prepaid.

fot. mat. prasowe

Gigaset GL7 - ekran i tył

GL7 obsługuje sieci WiFi, 4G, ma także moduł GPS.


Oprócz normalnych funkcji telefonu komórkowego, GL7 obsługuje sieci WiFi, 4G, ma także moduł GPS. Dzięki własnej przeglądarce jest w pełni przystosowany do korzystania z internetu. System operacyjny KaiOS, który jest specjalnie dostosowany do telefonów z klawiaturą, posiada własny sklep z aplikacjami, a także umożliwia dostęp do mediów społecznościowych, takich jak Facebook, WhatsApp czy YouTube. Naciśnięcie przycisku WhatsApp otwiera komunikator, w którym można czytać wiadomości oraz na nie odpowiadać. GL7 posiada również zintegrowany odtwarzacz muzyki i wideo. Na urządzeniu działają również proste gry. Moduł GPS umożliwia korzystanie z usług lokalizacyjnych, takich jak Google Maps.

Szczególnie praktyczny jest zintegrowany hotspot WLAN. 4G zapewnia stabilne połączenie internetowe, które w razie potrzeby można udostępnić także znajomym, rodzinie lub innym urządzeniom, np. tabletowi. W ten sposób GL7 staje się internetowym hotspotem dla urządzeń z większymi ekranami, na których można korzystać z internetu.

fot. mat. prasowe

Gigaset GL7 - klawisze

Gigaset GL7 to duże klawisze i przejrzyste menu.


Na wszelki wypadek GL7 posiada dedykowany przycisk alarmowy SOS. Po jego naciśnięciu wywoływanych jest kolejno do pięciu predefiniowanych kontaktów z książki adresowej. Trwa to tak długo, aż uda się nawiązać połączenie z abonentem – w przeciwnym razie urządzenie rozpoczyna wybieranie ponownie od pierwszego numeru.

Gigaset GL7 dostarczany jest z zasilaczem, podstawką ładującą, akumulatorem, słuchawkami i skróconą instrukcją obsługi. Jest dostępny w kolorze tytanowej szarości. Według zapewnień firmy trafi także do sprzedaży w Polsce w cenie sugerowanej 499 PLN.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: