eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Laptopy gamingowe Razer Blade 14, Blade 15 i Blade 17 na CES 2022

Laptopy gamingowe Razer Blade 14, Blade 15 i Blade 17 na CES 2022

2022-01-05 13:29

Laptopy gamingowe Razer Blade 14, Blade 15 i Blade 17 na CES 2022

Razer Blade 17 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (6)

Firma Razer zaprezentowała nowe laptopy gamingowe - Razer Blade 14, Razer Blade 15 i Razer Blade 17. Zostały one wyposażone w procesory graficzne NVIDIA GeForce RTX serii 30 do laptopów (do modelu RTX 3080 Ti włącznie) i system operacyjny Windows 11. Wszystkie nowe laptopy otrzymały również pamięć DDR5, która zapewnia błyskawiczną szybkość taktowania aż do 4800 MHz.

Przeczytaj także: Nowy Razer Blade 17 i Blade 15 Base

Laptopy z NVIDIA GeForce RTX oparto na architekturze Ampere, z rdzeniami RT drugiej generacji do obsługi ray tracingu i rdzeniami Tensor trzeciej generacji do obsługi DLSS i sztucznej inteligencji.

Nowa karta GeForce RTX 3080 Ti (do laptopów) po raz pierwszy przenosi do świata laptopów najlepsze rozwiązania znane z klasy procesorów graficznych 80 Ti. Wyposażona w 16 GB najszybszej pamięci GDDR6, jaka kiedykolwiek pojawiła się w laptopach, RTX 3080 Ti zapewnia wyższą wydajność niż desktopowy TITAN RTX. Nowy procesor graficzny GeForce RTX 3070 Ti jest do 70% szybszy niż mobilne karty RTX 2070 SUPER i może dostarczyć 100 klatek na sekundę w rozdzielczości 1440p.

Ponadto, nowa czwarta generacja technologii Max-Q, z CPU Optimizer, Rapid Core Scaling i funkcją Battery Boost 2.0, dodatkowo zwiększa wydajność, wydajność i żywotność baterii.

Razer Blade 14, 15 i 17 są napędzane przez najnowocześniejsze rozwiązania pochodzące od AMD i Intela. Blade 14 będzie wyposażony w następną generację procesorów AMD️ Ryzen z serii 6000. Każda konfiguracja zaoferuje ultraszybki procesor Ryzen 9 6900HX, który pozwala na grę w najbardziej wymagające gry.

Zarówno Blade 15, jak i Blade 17 są wyposażone w najnowsze procesory ️ 12. generacji Intel Core serii H, włącznie z Intel Core i9-12900H, z nową liczbą rdzeni – teraz 14, w porównaniu do 8 w poprzedniej generacji. Procesory Intela 12. generacji charakteryzują się nową, rewolucyjną konstrukcją z wydajną architekturą hybrydową, która łączy rdzenie wydajnościowe (performance-cores) z rdzeniami energooszczędnymi (efficient-cores). Daje to użytkownikom swobodę czatowania, przeglądania treści, przesyłania strumieniowego, edycji, nagrywania i odtwarzania. Najnowsza generacja procesorów Intel Core i9 będzie obsługiwała wysokie częstotliwości do 5,0 GHz.

Każdy Razer Blade jest unikalny dzięki doskonałej aluminiowej obudowie frezowanej w technologii CNC i wysokiej jakości niestandardowym komponentom. W rezultacie powstał laptop do gier niepodobne do żadnego innego na rynku. Laptopy zaprojektowano z myślą o dobrej kondycji psychofizycznej graczy. Otrzymały odświeżoną klawiaturę z nieco większymi klawiszami, dzięki czemu pisanie jest bardziej ergonomiczne niż kiedykolwiek wcześniej. Zmodyfikowany projekt obejmuje też głośniki, udoskonaloną konstrukcję zawiasów o cieńszym profilu i dodatkową wentylację.

Blade 14: Najlepszy 14-calowy laptop do gier


Nowy Razer Blade 14 to połączenie najnowocześniejszego procesora AMD️ Ryzen 9 i ulepszonej pamięci DDR5 16 GB.

fot. mat. prasowe

Razer Blade 14

Nowy Razer Blade 14 to połączenie najnowocześniejszego procesora AMD️ Ryzen 9 i ulepszonej pamięci DDR5 16 GB.


Blade 14 nadal pozostaje cienkim, lekkim i kompaktowym urządzeniem o nienagannej wydajności, teraz jednak został wzbogacony o kolejne udoskonalenia. Nowy przełącznik MUX pozwala na zwiększenie wydajności rozgrywki dzięki wykorzystaniu samodzielnej karty graficznej do obsługi gier. Razer Blade 14 dołącza do nieco większych członków swojej rodziny poprzez zastosowanie tej samej powłoki odpornej na odciski palców oraz kamerki internetowej 1080p IR (obsługującej Windows Hello), dzięki czemu rozmowy wideo będą dwukrotnie lepsze niż wcześniej.

fot. mat. prasowe

Laptopy gamingowe Razer Blade 14

Blade 14 nadal pozostaje cienkim, lekkim i kompaktowym urządzeniem.


Blade 15: Moc. Wydajność. Doskonałość.


Razer Blade 15 oprócz tego, że oferuje najnowsze chipsety NVIDIA GeForce oraz Intel, będzie dostępny z najnowocześniejszymi wyświetlaczami, które pozwolą na pełne wykorzystanie możliwości sprzętu. Urządzenia będzie można kupić z ekranami Full HD 360 Hz i QHD 240 Hz, a także w zupełnie nowej konfiguracji z wyświetlaczem UHD 144 Hz. Nowy wyświetlacz oferuje ulepszone częstotliwości odświeżania oraz 100 % pokrycie przestrzeni DCI-P3, aby zapewnić doskonałą jasność i kontrast podczas grania lub tworzenia.

fot. mat. prasowe

Razer Blade 15

Urządzenia będzie można kupić z ekranami Full HD 360 Hz i QHD 240 Hz, a także w zupełnie nowej konfiguracja z wyświetlaczem UHD 144 Hz.


fot. mat. prasowe

Laptop Razer Blade 15

Wszystkie nowe laptopy otrzymały pamięć DDR5.


Blade 17: Stworzony dla profesjonalistów.


Nowy Razer Blade 17 wyposażono w liczne udoskonalenia w zakresie dźwięku i zasilania. Blade 17 to dwa razy więcej muzyki i rozgrywki, dzięki ośmiu wbudowanym głośnikom (wcześniej 4). Oznacza to, że twórcy mogą wychwycić najdrobniejsze szczegóły podczas miksowania dźwięku nawet bez użycia zewnętrznych głośników czy zestawów słuchawkowych. Ciesz się większą liczbą godzin rozgrywki podczas podróży lub kiedy nie możesz podłączyć się do sieci zasilającej. Jest to możliwe dzięki większej baterii wewnętrznej o pojemności 82 Wh, co daje ponad 10 Wh więcej niż w poprzednich generacjach. A kiedy zabierasz Blade 17 w drogę, podróżowanie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ laptop jest teraz wyposażony w nowo zaprojektowaną ładowarkę GaN o mocy 280 W, która daje użytkownikom dostęp do jeszcze większej mocy, ale w rozmiarze porównywalnym do przeciętnego zasilacza 180 W.

fot. mat. prasowe

Razer Blade 17

Blade 17 to dwa razy więcej muzyki i rozgrywki, dzięki ośmiu wbudowanym głośnikom.


fot. mat. prasowe

Blade 17

Nowe wersje Razer Blade 14, 15 i 17 są sprzedawane z preinstalowanym systemem Windows 11.


Klasyczne funkcje i rozszerzona gwarancja


Nowe wersje Razer Blade 14, 15 i 17 są sprzedawane z preinstalowanym systemem Windows 11 ze wszystkimi jego gamingowymi korzyściami, w tym DirectStorage, Xbox GameBar i Xbox Game Pass. Po bokach każdego laptopa Blade znalazły się różne wejścia, w zależności od obudowy, od USB-C, przez HDMI 2.1., po szybki czytnik kart SD UHS-II. Dzięki temu użytkownicy mogą podłączać swoje laptopy do wszystkiego co zapragną, bez konieczności szukania klucza sprzętowego.

Klawiatury wszystkich trzech nowych laptopów Blade są napędzane przez Razer Chroma RGB – system podświetlenia, który można dostosować pod kątem produktywności lub rozrywki, co w połączeniu z głośnikami skierowanym ku górze powoduje, że praca i zabawa stają się przyjemne i wciągające. Wszystkie trzy nowe laptopy Razer Blade nadal zapewniają immersyjny dźwięk niezbędny do tworzenia 360-stopniowego krajobrazu dźwiękowego podczas oglądania filmów, słuchania muzyki lub grania, Jest to możliwe dzięki THX Spatial Audio z certyfikatem THX dostępnemu na dowolnych słuchawkach analogowych lub głośnikach urządzenia.

Ponadto, wraz z premierą nowej generacji laptopów Blade zostanie wprowadzona nowa przedłużona gwarancja na baterię - do 2 lat, aby zapewnić użytkownikom, że ich laptopy będą pod opieką na każdym etapie dzięki wsparciu Razera.

CENA I DOSTĘPNOŚĆ


Ceny nowego Razer Blade 14 zaczynają się od 2 199,99 € (sugerowana cena detaliczna). Laptop będzie dostępny w przedsprzedaży na Razer.com, w sklepach Razer Store i u wybranych sprzedawców od 10 lutego, a w pierwszym kwartale 2022 roku będzie można go kupić u niektórych sprzedawców.

Ceny nowego Razer Blade 15 zaczynają się od 2 799,99 EUR (sugerowana cena detaliczna). Laptop będzie dostępny w przedsprzedaży wyłącznie na Razer.com i w sklepach Razer Store od 25 stycznia, a w pierwszym kwartale 2022 roku będzie można go kupić u niektórych sprzedawców.

Ceny nowego Razer Blade 17 zaczynają się od 2 999,99 EUR (sugerowana cena detaliczna) i będzie dostępny w przedsprzedaży wyłącznie na Razer.com i w sklepach Razer Store, a w pierwszym kwartale 2022 roku będzie można go kupić u niektórych sprzedawców.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: