eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Aktualizacje w Google Meet - jakie zmiany?

Aktualizacje w Google Meet - jakie zmiany?

2021-04-22 09:23

Aktualizacje w Google Meet - jakie zmiany?

Wyróżnij uczestników i kafelki, aby uzyskać lepsze doświadczenia © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Google wprowadza aktualizacje w Google Meet. Platforma do spotkań zyskuje odświeżony interfejs użytkownika (UI), ulepszone funkcje oparte na najbardziej zaawansowanych rozwiązaniach AI od Google oraz narzędzia, dzięki którym spotkania są bardziej angażujące.

Przeczytaj także: Co nowego w Google Workspace?

Bogatszy interfejs użytkownika zwiększający produktywność i inkluzywność spotkań


Po zmianach wprowadzonych w ubiegłym roku, od automatycznych napisów na żywo w pięciu językach, przez elementy budujące zaangażowanie dla nauczycieli i studentów, po nowe funkcje mobilne, które zapewniają łączność niezależnie od miejsca pobytu, Google wprowadza kolejne ulepszenia, które w dużej mierze inspirowane są opiniami klientów i użytkowników. Począwszy od przyszłego miesiąca użytkownicy komputerów stacjonarnych i laptopów zobaczą nowy, bogatszy interfejs użytkownika z szeregiem łatwo dostępnych funkcji, które sprawią, że spotkania będą bardziej produktywne i inkluzywne.

Nowa wersja Meet w przeglądarce obejmuje aktualizacje widoku transmisji wideo, sposobu wyświetlania i prezentowania podczas spotkania oraz wyglądu dolnego paska. W celu zredukowania poziomu zmęczenia spotkaniami, Meet daje więcej kontroli nad tym, jak użytkownicy widzą siebie podczas połączenia. Mogą wybrać, czy widok ich transmisji wideo ma wyświetlać się jako kafelek czy też być ruchomym obrazem, którego rozmiar i położenie można zmieniać. Jeśli użytkownik woli w ogóle siebie nie widzieć, może łatwo zminimalizować widok swojej transmisji i całkowicie ją ukryć. Dodano też ustawienie umożliwiające wyłączenie widoku swojej transmisji we wszystkich rozmowach w ramach Google Meet.

fot. mat. prasowe

Wyróżnij uczestników i kafelki, aby uzyskać lepsze doświadczenia

Użytkownicy mogą wybrać, czy widok ich transmisji wideo ma wyświetlać się jako kafelek czy też być ruchomym obrazem, którego rozmiar i położenie można zmieniać.


Aby zwiększyć pewność siebie osób prezentujących na spotkaniach, ulepszone zostały także opcje przypinania i odpinania treści. Po odczepieniu, kafelek prezentacji ma taki sam rozmiar jak pozostałe kafelki z uczestnikami, co pozwala zobaczyć więcej osób biorących udział w rozmowie i lepiej monitorować ich reakcje.

fot. mat. prasowe

Zminimalizuj widok swojej transmisji

Jeśli użytkownik woli w ogóle siebie nie widzieć, może łatwo zminimalizować widok swojej transmisji i całkowicie ją ukryć.


Ponadto w nadchodzących miesiącach w Google Meet zostaną udostępnione opcje dostosowywania widoku, w tym możliwość przypinania wielu transmisji wideo. Zapewni ona większą elastyczność, pozwalając łączyć na ekranie widok innych rozmówców oraz wyświetlanie treści, dostosowując się do tego, na czym w danej chwili najbardziej użytkownikowi zależy.

W międzyczasie zaktualizowany został również dolny pasek, aby ułatwić nawigację po spotkaniach. Wszystkie elementy sterujące połączono tak, by były w jednym miejscu. Kody do wdzwaniania się na spotkania, załączniki, lista uczestników, czat i inne elementy znajdują się teraz w prawym dolnym rogu, aby zapewnić więcej miejsca w pionie dla widoku innych rozmówców i treści. Dolny pasek jest zawsze widoczny, więc użytkownik zawsze zobaczy napisy oraz to, czy jest wyciszony. Przesunięty został także przycisk opuszczania spotkania z dala od przycisków aparatu i mikrofonu, aby zapobiec omyłkowemu kliknięciu.

fot. mat. prasowe

Odepnij, aby zmniejszyć kafelek prezentacji i wyświetlić wszystkich uczestników

Po odczepieniu, kafelek prezentacji ma taki sam rozmiar jak pozostałe kafelki z uczestnikami, co pozwala zobaczyć więcej osób biorących udział w rozmowie i lepiej monitorować ich reakcje.


Wysoka jakość i niezawodność spotkań dzięki najnowszym rozwiązaniom sztucznej inteligencji od Google


Priorytetem Google Meet jest tworzenie wysokiej jakości doświadczeń spotkań, bez względu na miejsce łączenia i preferowane urządzenie. Dla rozmów wideo prowadzonych z wykorzystaniem komórkowej transmisji danych została wprowadzona w tym miesiącu funkcja Data Saver. Jest to szczególnie ważne w krajach, gdzie koszty pakietów danych mogą być wysokie.

W ubiegłym roku wprowadzony został tryb low-light dla aplikacji Meet na urządzenia mobilne, w którym dzięki sztucznej inteligencji automatycznie dostosowywana jest jasność wyświetlania, by uczestnicy byli lepiej widoczni w ciemnym otoczeniu. Zbyt dużo światła - np. okno za użytkownikiem, przez które wpada słońce - również może być wyzwaniem dla wielu kamer. Google Meet teraz automatycznie wykrywa sytuację, gdy użytkownik wydaje się niedoświetlony i zwiększa poziom jasności, aby poprawić jego widoczność. Regulacja światła będzie dostępna dla wszystkich użytkowników Meet w nadchodzących tygodniach.

Dodatkowo wprowadzana jest kolejna funkcja, która ułatwia skupienie na rozmówcach podczas spotkań. Autozoom, wykorzystując sztuczną inteligencję do powiększania obrazu, pomoże widzieć użytkownika wyraźniej, ustawiając go wprost do kamery. Jeśli się poruszy, Autozoom inteligentnie dostosuje się do jego pozycji, by rozmówca był zawsze dobrze widoczny. Autozoom będzie dostępny dla płatnych użytkowników Google Workspace w nadchodzących miesiącach.

Narzędzia, które sprawią, że spotkania będą bardziej angażujące


W zeszłym miesiącu rozpoczęto wprowadzanie nowych funkcji dla Google Meet na urządzenia z Androidem i iOS: zmiana tła, Q&A oraz ankiety. W najbliższych tygodniach zostanie dodana możliwość zastąpienia tła filmem wideo, co pomoże w zachowaniu prywatności, a jednocześnie przyniesie więcej frajdy z prowadzonych rozmów. Początkowo będzie można wybrać trzy opcje tła: klasa, impreza i las, a wkrótce pojawi się ich więcej.

fot. mat. prasowe

Użyj tła wideo, aby zachować prywatność i sprawić, że rozmowy przyniosą więcej frajdy

W najbliższych tygodniach dodana zostanie możliwość zastąpienia tła filmem wideo, co pomoże w zachowaniu prywatności.


oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: