eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Zniesienie wiz do USA. Jak reaguje internet?

Zniesienie wiz do USA. Jak reaguje internet?

2019-11-15 11:15

Zniesienie wiz do USA. Jak reaguje internet?

Ruch bezwizowy dla Polski © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Wprowadzenie ruchu bezwizowego dla Polski rozgrzało internet. Instytut Monitorowania Mediów podsumował wszystkie wzmianki na temat zniesienia wiz do USA. Okazało się, że od 5 listopada do 14 listopada na portalach internetowych i w mediach społecznościowych pojawiło się łącznie ponad 17,8 tys. wzmianek dotyczących tego wydarzenia.

Przeczytaj także: Visa Waiver Program nie dla pracowników

56,9 mln wyniosło dotarcie publikacji na temat zniesienia wiz dla Polski - wyliczył Instytut Monitorowania Mediów. Łączny ekwiwalent reklamowy wygenerowany przez wszystkie wpisy i artykuły wyniósł natomiast 13,8 mln zł.

Pierwsza informacja w mediach na temat ruchu bezwizowego ukazała się 6 listopada po ogłoszeniu przez Kevina K. McAleenana włączenia Polski do Visa Waiwer Program.

Obserwując liczbę publikacji na przestrzeni czasu 5 listopada 2019 roku mieliśmy 74 publikacje na temat zniesienia wiz, a dzień później, 6 listopada, było ich już 3 931. Niemal tyle samo publikacji odnotowano w okolicy 13 listopada.

89,4 proc. pojawiło się w mediach społecznościowych, wśród których przodował Twitter, z którego pochodzi ponad 12,2 tys. postów. 2,7 tys. wzmianek pojawiło się na Facebooku.

fot. mat. prasowe

Ruch bezwizowy dla Polski

Według danych Instytutu Monitorowania Mediów w ciągu minionego tygodnia wzmianki o zniesieniu wiz dla Polski pojawiły się w polskim internecie ponad 17,8 tys. razy.


O czym pisały media? Najczęściej o włączeniu Polski do Visa Waiwer Program. Podkreślano symboliczny wymiar zniesienia wiz do USA dokładnie 11 listopada. W mediach pojawiły się także poradniki dotyczące podróży do Stanów Zjednoczonych - jakie warunki trzeba spełnić czy też o nowych i tańszych połączeniach do USA.

fot. mat. prasowe

Liczba publikacji na przestrzeni czasu

5 listopada informacji o wizach w polskim internecie było jedynie 74. Ta liczba skoczyła do poziomu 3 931 wzmianek dzień później.


oprac. : eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2020

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: