Spadło poparcie dla rządu
2006-05-30 13:32
Przeczytaj także: BCC o polityce gospodarczej rządu
Ankietowani zapytani o powstanie koalicji PIS-Samoobrona-LPR najczęściej uważali, że na razie trzeba powstrzymać się od ocen i poczekać na wyniki działalności koalicji. Taką opinię wyraziło 47 procent badanych przez CBOS. 34 procent respondentów przyznało, że po koalicji nie można spodziewać się niczego dobrego, a 6 procent Polaków twierdzi, że koalicja może zdziałać wiele dobrego. 13 procent badanych nie ma zdania w tej sprawie.W maju jedynie 47 procent ankietowanych dobrze oceniło działalność rządu, podczas gdy w kwietniu pozytywne oceny wystawiło Radzie Ministrów 54 procent badanych. 31 procent respondentów krytycznie odniosło się do pracy rządu, oceniając jego działalność jako złą. Podobnie jak w kwietniu, w obecnym sondażu 22 procent ankietowanych nie miało zdania na temat pracy gabinetu premiera Marcinkiewicza.
Okazuje się jednak, że pogorszenie opinii na temat polskiego rządu, nie dotyczy ocen premiera. 62 procent ankietowanych jest zadowolonych z faktu, że Kazimierz Marcinkiewicz jest szefem rządu. Przeciwną opinię wyraziło 18 procent respondentów.
Badanie CBOS zostało przeprowadzone w dniach od 12 do 15 maja, na reprezentatywnej, losowej, 991- osobowej próbie dorosłych mieszkańców Polski.
Praca rządu w ocenie KPP
oprac. : Izabela Okrój / Polska.pl
Przeczytaj także
Najnowsze w dziale Wiadomości
-
Boom na akademiki w Krakowie. Studenci napędzają inwestycje
-
Oszczędzanie, rzeczy z drugiej ręki i rabaty w zamian za dane. Nowe zachowania konsumentów
-
Wyciek danych w firmie bez włamania? Zagrożenie czyha wewnątrz organizacji
-
4 na 10 firm planuje rekrutacje w II kwartale 2026. Które branże i regiony będą liderami?





Ceny mieszkań stabilne a zdolność kredytowa rośnie. O ile nie masz dzieci