eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Ile będzie kosztować naprawa Samsunga Galaxy S9?

Ile będzie kosztować naprawa Samsunga Galaxy S9?

2018-03-07 10:53

Ile będzie kosztować naprawa Samsunga Galaxy S9?

Ile będzie kosztować naprawa Samsunga Galaxy S9? © aytuncoylum - Fotolia.com

Samsung Galaxy S9 i S9+ trafiły już do przedsprzedaży. Nabycie jednego z nowych flagowców koreańskiego giganta to wydatek grubo ponad 3 tysięcy złotych. A ile w takim razie może kosztować naprawa najczęściej pojawiających się w nich usterek?
Samsung Galaxy S9 zdobył uznanie dziennikarzy technologicznych, którzy w większości uznali go za udaną ewolucję modelu S8. I wprawdzie zmieniono w nim naprawdę niewiele, to i tak wdrożone poprawki powinny się spodobać i zostać docenione przez użytkowników. Wśród najważniejszych modyfikacji warto wymienić cieńsze ramki wokół ekranu, zmianę umiejscowienia czytnika linii papilarnych, a także nowy aparat fotograficzny oraz głośniki stereo.

Biorąc pod uwagę, że zewnętrznie Samsung Galaxy S9 bardzo przypomina swojego poprzednika można założyć, że podobne jest również jego wnętrze. Warto tu wspomnieć, że iFixit ocenił S8 na 4 punkty w 10-stopniowej skali, gdzie 10 oznacza najmniej skomplikowaną naprawę. Jego zdaniem, największą trudnością było samo otworzenie obudowy Galaxy S8 oraz demontaż modułu ekranu. To efekt zagiętego i bardzo mocno przymocowanego do korpusu wyświetlacza AMOLED.

Kosztowna naprawa


Najczęściej naprawianym podzespołem nowego Samsunga Galaxy S9 będzie z pewnością jego wyświetlacz. Tzw. screen-to-body ratio (czyli stosunek powierzchni ekranu do powierzchni całego panelu przedniego) wynosi w jego przypadku około 83,5%. Krawędzie boczne są zakrzywione, co dodatkowo będzie utrudniało np. refabrykację ekranu. Wymiana kompletnego modułu ekranu, która rozwiązuje problem z rozbitą szybką, niedziałającym dotykiem oraz uszkodzonym wyświetlaczem, powinna kosztować około 1299 zł*.

fot. aytuncoylum - Fotolia.com

Ile będzie kosztować naprawa Samsunga Galaxy S9?

Najczęściej naprawianym podzespołem nowego Samsunga Galaxy S9 będzie z pewnością jego wyświetlacz.


Kolejnym, często wymienianym elementem obudowy będzie tylna klapka, wykonana ze szkła Corning Gorilla Glass 5. Jest ono odporne na zarysowania, ale jednocześnie dość kruche. Pęknięcia na klapce mogą pojawić się nawet po upadku z niewielkiej wysokości. Wystający obiektyw aparatu to także dość wrażliwe miejsce. Wymiana uszkodzonej klapki (zawierającej także szkiełko ochronne aparatu) powinna kosztować około 269 zł*.

Przejdźmy do baterii – ogniwo zamontowane w modelu S9 ma pojemność 3000 mAh – identyczną, co w przypadku zeszłorocznego poprzednika. Gdy dojdzie do jego zużycia, samodzielna wymiana może sprawić sporo trudności. Pierwszą będzie otwarcie obudowy urządzenia, a drugą ostrożne odklejenie baterii od korpusu. Wymiana powinna kosztować około 259 zł*.

Wysoka cena najnowszych rozwiązań


Samsung Galaxy S9 będzie dostępny w sprzedaży od 16 marca. Sugerowana cena w przedsprzedaży to 3599 zł – czyli o 100 zł więcej niż podczas premiery modelu Galaxy S8. W ubiegłym roku tradycyjną gwarancję producenta, która nie obejmowała m.in. mechanicznych uszkodzeń wyświetlacza, można było rozszerzyć. Najprawdopodobniej takie ubezpieczenie będzie można dokupić również do modelu S9.

Program Guard S8+ zapewniał dodatkowy, trzeci rok gwarancji, ekspresowy serwis door-to-door oraz jednorazową bezpłatną wymianę wyświetlacza w przypadku mechanicznego uszkodzenia. Użytkownicy, którzy nie wykupili odpowiedniego ubezpieczenia, musieli w przypadku wystąpienia usterek mechanicznych liczyć się z dość wysokimi kosztami naprawy.

„Relatywnie wysokie koszty naprawy Samsunga Galaxy S9 wynikają z zastosowanych w nim rozwiązań i technologii” – powiedział Piotr Pachota z serwisu GoRepair.pl. „Weźmy na przykład obustronnie zakrzywiony ekran - ze względu na swoją budowę, bardzo trudno się go naprawia. W wielu przypadkach refabrykacja wyświetlacza, czyli wymiana wyłącznie pękniętej szybki, nie jest możliwa i konieczna jest wymiana kompletnego modułu ekranu” – dodał.

*Podane ceny zostały obliczone w oparciu o obecne koszty napraw podobnych usterek w modelu Samsung Galaxy S8 w serwisie GoRepair.pl

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

1 1

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: