eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › ESET Smart TV Security dla telewizorów z Androidem

ESET Smart TV Security dla telewizorów z Androidem

2018-02-27 14:02

ESET Smart TV Security dla telewizorów z Androidem

Smart TV © Andrey Popov - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

ESET Smart TV Security to aplikacja antywirusowa dedykowana telewizorom z Androidem. W dobie kiedy podłączenie telewizorów do sieci jest powszechne, są one narażone na cyberataki. Na razie ich ilość jest niewielka, ale według ekspertów z ESET, cyberprzestępcy zauważyli już potencjał „smart TV” i z pewnością spróbują wykorzystać go do swoich celów.

Przeczytaj także: ESET Internet Security i nowy ESET NOD32 Antivirus

Nowy produkt ESET powstał w odpowiedzi na rosnącą liczbę urządzeń Internetu rzeczy (IoT). Jak przewidują statystyki, do 2020 roku na całym świecie będzie ponad 30 miliardów tego typu sprzętów. Dużą część z nich będą stanowić telewizory typu „smart”. Zdaniem ekspertów z ESET, takie telewizory mogą zostać zainfekowane złośliwym oprogramowaniem czy to wykradającym dane logowania z przeglądarek, czy też całkowicie blokującym dostęp do telewizora, żądając za jego odblokowanie okupu (tzw. zagrożenia ransomware). Cyberprzestępcy mogą również dołączać również takie telewizory do sieci maszyn zombie i przeprowadzać za ich pomocą ataki typu DDoS.

Aplikacja ESET Smart TV Security dostępna jest w tzw. modelu freemium. Oznacza to, że użytkownik może za darmo skorzystać z jej niektórych funkcji, takich jak bieżąca aktualizacja sygnatur wirusów, przez co produkt zapewnia skuteczną ochronę w czasie rzeczywistym przed zagrożeniami, skanując każdą instalowaną na telewizorze aplikację. Ponadto, ESET Smart TV Security, za pomocą funkcji ochrony przed ransomware, chroni telewizor przed wirusami, które blokują dostęp do urządzenia, wyświetlając żądanie opłacenia okupu za jego odblokowanie. Jeśli aplikacja ESET znajdzie zagrożenie, to wyświetli odpowiedni komunikat i od razu je unieszkodliwi. Do bezpłatnych funkcji aplikacji należy również możliwość skanowania nośników USB podpinanych do urządzenia, gwarantując w ten sposób ochronę przed instalowaniem wirusów znajdujących się na zewnętrznym nośniku. W płatnym pakiecie funkcji premium ESET Smart TV Security znalazła się ochrona antyphishingowa wbudowanej przeglądarki internetowej. Funkcją premium jest również harmonogram skanowania, który umożliwia przeprowadzanie skanowania telewizora na przykład w środku nocy.

fot. mat. prasowe

ESET Smart TV Security - menu główne

ESET Smart TV Security, za pomocą funkcji ochrony przed ransomware, chroni telewizor przed wirusami, które blokują dostęp do urządzenia.


ESET Smart TV Security chroni przed złośliwym oprogramowaniem telewizory z systemem Android TV, a także niektóre konsole dla graczy, tj. Nvidia Shield, czy Razers Forge. Aplikację można pobrać wyłącznie z dedykowanego sklepu Google Play dostępnego na telewizorach z Android TV. Funkcje premium produktu można przetestować przez okres 30 dni. Producent umożliwia zakup aplikacji albo z licencją roczną, albo z płatnościami w cyklach miesięcznych.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: