eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Co łączy Amy Schumer z Justinem Bieberem?

Co łączy Amy Schumer z Justinem Bieberem?

2016-10-06 13:23

Co łączy Amy Schumer z Justinem Bieberem?

Co łączy Amy Schumer z Justinem Bieberem? © fot. mat. prasowe

Znane nazwiska przyciągają internautów jak magnes. Niestety przyciągają również cyberprzestępców, którzy wykorzystują celebrytów jako pułapkę. Kolejna już analiza Intel Security, pokazała, że największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa cybernetycznego internautów jest artystka komediowa i aktorka – Amy Schumer. Bezpiecznie nie mogą się również czuć fani Justina Biebera, Carsona Daly, Willa Smitha, Rihanny i Miley Cyrus.

Przeczytaj także: "Niebezpieczna" Ewa Chodakowska

Z czym może wiązać się wyszukiwanie w sieci informacji dotyczących Amy Schumer? Okazuje się, że wpisując z pozoru niewinne „Inside Amy Schumer” czy „Trainwreck” musimy liczyć się z zainfekowaniem komputera wirusami. A ryzyko wcale nie jest marginalne. Z badania Intel Security, że może sięgać ono aż 16%.
- To bardzo duże zagrożenie, szczególnie dla firm – mówi Arkadiusz Krawczyk, Country Manager z Intel Security Poland. – Internauci, poszukując informacji o ulubionych aktorach lub piosenkarzach w pracy, mogą dać hakerom dostęp do najbardziej wrażliwych danych, które trzymają na służbowym komputerze. Cyberprzestępcy doskonale wiedzą, jak wykorzystać fascynacje związane z plotkami i wiadomościami na temat osób popularnych w mediach. Bardzo ważna więc jest świadomość problemu i edukacja wszystkich pracowników w przedsiębiorstwie.

Amy Schumer jest obecnie jedną z najpopularniejszych artystek komediowych, ale dała się również poznać jako pisarka, aktorka i producentka. Teraz Amy może do listy swoich osiągnięć dodać tytuł najniebezpieczniej celebrytki. Niemal dogonił ją Justin Bieber (miejsce 2.), a trzecią osobą na podium był Carson Daly z programów telewizyjnych „Today” i „The Voice”. W pierwszej dziesiątce znaleźli się również koledzy Amy Schumer po fachu, gwiazdy branży komediowej Chris Hardwick (7) i Daniel Tosh (8). Do tej grupy załapał się też były raper i gwiazda Hollywood Will Smith oraz wykonawcy z pierwszych miejsc list przebojów: Rihanna (5), Miley Cyrus (6), Selena Gomez (9) i Kesha (10).

fot. mat. prasowe

Co łączy Amy Schumer z Justinem Bieberem?

Amy Schumer to najniebezpieczniejsza celebrytka w sieci.


- Pierwsze miejsce Amy Schumer pokazuje, że coraz więcej ludzi wyłącza telewizor i włącza Internet. Konsumenci przełączają się na strumieniowe oglądanie filmów, programów telewizyjnych i innych materiałów. Rośnie popularność torrentów i witryn udostępniających pliki, nie dziwi więc fakt, że programy telewizyjne i filmy w sieci są często wykorzystywane przez cyberprzestępców do ukrycia złośliwych plików – dodaje Arkadiusz Krawczyk.

Tegoroczne badanie było już dziesiątą edycją rankingu. W ubiegłym roku najniebezpieczniejszym celebrytą został Armin van Buuren.

Jak bezpiecznie przeglądać Internet?


  • Pomyśl, zanim klikniesz! Szukasz ostatniego odcinka programu telewizyjnego Amy Schumer pod tytułem „Inside Amy Schumer”? Nie klikaj linków na zewnętrznej stronie. Uzyskaj dostęp do oryginalnego źródła pod adresem comedycentral.com, aby nie ryzykować spotkania z wirusem lub innym złośliwym oprogramowaniem.
  • Zachowaj ostrożność podczas wyszukiwania torrentów. Słowo „torrent” to termin wyszukiwania, który wiąże się z największym ryzykiem. Cyberprzestępcy mogą używać torrentów, aby ukryć złośliwe oprogramowanie w autentycznych plikach, co utrudnia rozpoznanie niebezpiecznego elementu. Najlepszym rozwiązaniem jest całkowita rezygnacja z torrentów, szczególnie że istnieje bardzo dużo oficjalnych i autoryzowanych źródeł.
  • Strzeż prywatności swoich danych osobowych. Cyberprzestępcy czyhają na dane osobowe. Jeśli na monitorze wyświetla się komunikat z prośbą o podanie informacji takich jak numer karty kredytowej, adres e-mail, adres domowy czy dane logowania do portalu mediów społecznościowych, zastanów się. Musisz się upewnić, że nie jest to próba wyłudzenia danych, która może prowadzić do kradzieży tożsamości.
  • Przeglądaj Internet bezpiecznie dzięki oprogramowaniu zabezpieczającemu, np. McAfee® WebAdvisor. WebAdvisor zapewnia ochronę przed niebezpiecznymi witrynami i pomaga w ich rozpoznaniu. Darmowa wersja oprogramowania jest do pobrania na stronie www.mcafee.com/mcafeewebadvisor
  • Korzystaj z ochrony na wszystkich urządzeniach – w każdym miejscu, na każdym urządzeniu i wszędzie, gdzie przechowujesz dane osobowe. Korzystaj z rozwiązań działających na wszystkich urządzeniach, aby chronić się przed zagrożeniami takimi jak złośliwe oprogramowanie, hakerzy i ataki phishingowe.

Metodologia badania:
Firma Intel Security przeprowadziła to badanie z wykorzystaniem ocen witryn w programie McAfee® WebAdvisor w celu ustalenia liczby niebezpiecznych stron wyskakujących w wyszukiwaniu w Google*, Bing* i Yahoo!*, które zawierało imię i nazwisko celebryty oraz często wyszukiwane terminy (patrz niżej) prowadzące do złośliwego oprogramowania. Na tej podstawie obliczono ogólny procent ryzyka dla każdego celebryty. „Najniebezpieczniejsi” oznacza tutaj, że ci celebryci są często wyszukiwani w sieci.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: