eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › 6 sposobów Sophos Home na bezpieczeństwo dziecka w sieci

6 sposobów Sophos Home na bezpieczeństwo dziecka w sieci

2016-09-12 12:09

6 sposobów Sophos Home na bezpieczeństwo dziecka w sieci

Na dzieci czeka w Internecie wiele zagrożeń © mikitiger - Fotolia.com

SOPHOS przygotował kilka wskazówek, z których mogą skorzystać dzieci, ale przede wszystkim ich rodzice, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo w sieci i w mediach społecznościowych. Z pomocą przychodzi Sophos Home - oprogramowanie zapewniające zabezpieczenie domowych komputerów.

Przeczytaj także: Sophos Intercept. Ruszają beta testy

Bez względu na to, jak ostrożne i świadome zagrożeń są dzieci korzystając z Internetu, należy zawsze dbać o najlepsze zabezpieczenia. Przestępcy w sieci prześcigają się bowiem w pomysłach, jak piętrzyć problemy i w łatwy sposób otworzyć sobie drogę do domowych komputerów.

6 prostych sposobów Sophos Home na zabezpieczenie dzieci w rozpoczynającym się roku szkolnym:

1. Filtrowanie i blokowanie sieci:


Sophos Home oferuje 28 opcji filtrowania stron internetowych, co pozwala na ostrzeganie przed niebezpiecznymi miejscami lub blokowanie całych kategorii witryn. Istnieje wiele kategorii stron internetowych, które nie powinny być przeglądane przez dzieci i młodzież: od blogów i czatów po hazard i pornografię.

2. Ochrona sieci przed phishingiem:


Nawet jeśli dzieci przeglądają strony internetowe zaklasyfikowane jako dobre, nadal mogą napotkać wiele niebezpieczeństw. Sophos Home uniemożliwia dostęp do stron, które nieświadomie zostały zainfekowane przez złośliwe oprogramowanie oraz zabezpiecza przed przekierowywaniem do fałszywych stron, naśladujących strony bezpieczne i realne.

3. Niechciane aplikacje:


Jeśli nie chcemy, aby dziecko pobierało na nasze sprzęty aplikacje pełne reklam, lub zawierające oprogramowanie śledzące, Sophos Home wykrywa i blokuje ich instalację poprzez uniemożliwianie pobierania lub otwierania programów instalacyjnych.

fot. mikitiger - Fotolia.com

Na dzieci czeka w Internecie wiele zagrożeń

Sophos Home oferuje 28 opcji filtrowania stron internetowych, co pozwala na ostrzeganie przed niebezpiecznymi miejscami lub blokowanie całych kategorii witryn.


4. Działanie przeciwko złośliwemu oprogramowaniu:


Sophos Home zatrzymuje instalację i usuwa złośliwe oprogramowanie, które pozwala cyberprzestępcom na kradzież informacji i szpiegowanie urządzeń.

5. Zarządzanie:


Wiele dzieci w wielu miejscach? Jedno konto Sophos Home może zarządzać i ochraniać równocześnie 10 komputerów MAC lub PC, bez względu na to gdzie się one znajdują w danym momencie.

6. Koszty:


Dzieci to zawsze duże wydatki. Sophos Home jest dostępny zupełnie za darmo.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: