eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Plus buduje sieć LTE-Advanced

Plus buduje sieć LTE-Advanced

2016-03-01 11:10

Plus buduje sieć LTE-Advanced

Plus buduje sieć LTE-Advanced © Sikov - Fotolia.com

Operator sieci Plus – Polkomtel – buduje pierwszą w Polsce komercyjną sieć LTE-Advanced, która pozwoli klientom Plusa i Cyfrowego Polsatu korzystać z Internetu z prędkością do 300 Mb/s. W ofercie teleoperatora można już znaleźć smartfony i routery obsługujące tę sieć.

Przeczytaj także: Wraca promocja w smartDOM

Plus przeprowadził agregację dwóch pasm częstotliwości w standardzie LTE-Advanced dzięki której możliwe jest korzystanie z Internetu z szybkością do 300 Mb/s. Prędkość ta została uzyskana przy wykorzystaniu agregacji dwóch częstotliwości nośnych po 20 MHz w standardzie LTE FDD, działających w pasmach 1800 MHz oraz 2600 MHz. Dla celów agregacji wykorzystano oprogramowanie LTE-Advanced Carrier Aggregation.

W ofercie Plusa znajdują się już smartfony i routery obsługujące LTE-Advanced. Klienci operatora posiadają już ponad 70 tysięcy urządzeń pozwalających na korzystanie z Internetu z szybkością do 300 Mb/s.
Uruchomienie LTE-Advanced to nie tylko dwukrotne zwiększenie maksymalnej prędkości transferu danych, ale także powiększenie pojemności sieci, co w przypadku wzrostu jej obciążenia pozwoli na zapewnienie szerokopasmowego dostępu do usług internetowych większej grupie użytkowników – mówi Jacek Felczykowski, członek Zarządu Polkomtelu, i dodaje – Uruchamiamy pierwsze stacje pracujące w standardzie LTE-Advanced Carrier Aggregation i będziemy stale powiększali zasięg tej technologii.

fot. Sikov - Fotolia.com

Plus buduje sieć LTE-Advanced

Pozwoli ona klientom Plusa i Cyfrowego Polsatu korzystać z Internetu z prędkością do 300 Mb/s.


Już w marcu 2014 r. Plus przeprowadził pierwsze agregacje. W listopadzie 2014 r. Plus, jako pierwszy operator w Polsce, przeprowadził pierwsze testy LTE-Advanced z prędkością 300 Mb/s z wykorzystaniem częstotliwości 1800 MHz i 2600 MHz. Wspólnie z Cyfrowym Polsatem osiągnął prędkość 150 Mb/s w transmisji po LTE, jako pierwszy pokazał LTE-Advanced na paśmie 800 MHz, wreszcie przeprowadził transmisję wydarzenia sportowego na żywo poprzez sieci bezprzewodowe w technologii LTE Broadcast (eMBMS). Jako pierwszy operator w Polsce Plus z sukcesem przeprowadził testy rozmów w technologii LTE (VoLTE).

Sieć LTE-Advanced polepszy jakość Internetu obecnym klientom, zwiększy prędkość przesyłu danych, a także pozwoli komfortowo korzystać z sieci większej liczbie użytkowników.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: