eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Płyta główna ASUS Z170-WS

Płyta główna ASUS Z170-WS

2015-11-20 09:24

Płyta główna ASUS Z170-WS

ASUS Z170-WS - opakowanie © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Pod koniec listopada w sprzedaży znajdzie się nowa płyta główna ASUS-a przeznaczona do stacji roboczych – Z170-WS. Dzięki czterem złączom PCI Express 3.0 x16 możliwe będzie zamontowanie nawet czterech kart graficznych, z kolei łączność USB 3.1 i porty typu A oraz odwracalne typu C zapewnią transfer danych o prędkości do 10 Gbit/s. Rozwiązanie 5-Way Optimization pozwoli na zwiększenie wydajności za pomocą jednego kliknięcia.

Przeczytaj także: Płyta główna dla graczy ASUS Maximus VIII Impact

Płyta główna ASUS Z170-WS została wyposażona w cztery złącza PCI Express 3.0 x16, które umożliwią zamontowanie do czterech dwuslotowych kart graficznych. Obsługuje konfiguracje 4-way NVIDIA Geforce SLI i AMD CrossFireX, dzięki czemu sprawdzi się w zaawansowanych procesach obliczeniowych i profesjonalnych pracach graficznych. Płyta posiada dużo miejsca na najnowsze urządzenia pamięci masowej oparte na PCIe, karty RAID, urządzenia do przechwytywania wideo i wiele innych.

Najwyższe prędkości transferu danych


Zintegrowana łączność USB 3.1 i porty typu A oraz odwracalne typu C zapewnią najszybszy transfer danych przez USB, rzędu do 10 Gbit/s — to dwukrotnie szybciej, niż w przypadku USB 3.0. Standard typu A nowej generacji jest w pełni wstecznie kompatybilny z obecnymi na rynku urządzeniami USB. Autorska technologia ASUS USB 3.1 Boost dodatkowo przyspiesza działanie USB 3.1, zapewniając jeszcze szybsze przesyłanie danych.

NVM Express (NVMe) uwalnia pełny potencjał najnowszych dysków SSD. Złącze U.2 dzięki opcji „podłącz i używaj” umożliwia proste i szybkie skorzystanie z prędkości do 32Gbit/s, jednocześnie zwalniając złącze PCIe dla innej karty rozszerzeń. Z170-WS została również wyposażona w dwa zintegrowane gniazda M.2 o przepustowości x4 PCI Express 3.0, które oferują prędkość do 32Gbit/s —transfer danych jest nawet 3,5-krotnie szybszy niż w przypadku tradycyjnych dysków SSD. Z dwoma gniazdami M.2 utworzymy konfigurację RAID 1, zapewniającą pełną niezawodność, lub RAID 0, która pozwoli wykorzystać maksymalną wydajność z prędkością odczytu i zapisu odpowiednio do 90 i 30 proc. szybszą niż w przypadku konfiguracji jednodyskowych.

Konstrukcja serwerowa


ASUS Z170-WS jest połączeniem innowacyjnej myśli technologicznej z wysokim poziomem niezawodności i żywotności. Dzięki kondensatorom polimerowym 12K i autorskim złączom zasilania ProCool, pozostaje chłodna nawet w trudnych warunkach. Komponenty te wynoszą wydajność energetyczną i trwałość produktu na najwyższy poziom.

Produkowane w Japonii kondensatory polimerowe 12K wytrzymują do 12 tysięcy godzin ekspozycji na temperatury sięgające nawet 105°C. To wartości o wiele wyższe, niż te generowane podczas codziennej pracy z komputerem. Zazwyczaj system osiąga do 65°C, a zakładana żywotność kondensatorów 12K określana jest na 1,2 milionów godzin — czyli ponad sto lat działania.

ProCool to nowe oblicze złącza zasilania stosowane wyłącznie w produktach ASUS. Zapewnia wyjątkowo bezpieczne połączenie z płytą główną i silniejsze w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Podnosi sprawność energetyczną: przekłada się na niższą impedancję, lepsze rozproszenie ciepła i niższą temperaturę operacyjną.

fot. mat. prasowe

ASUS Z170-WS

Model został wyposażony w cztery pełnowymiarowe złącza PCI Express 3.0 z obsługą konfiguracji Multi-GPU oraz interfejsy USB 3.1, M.2 i U.2.


Q-Code Logger to narzędzie diagnostyczne, które pozwala szybko sprawdzić status systemu. Wystarczy podpiąć pendrive do przyległego portu USB i wcisnąć przycisk Q-Code Logger, a wszystkie rejestry zdarzeń ASUS Q-Code z obecnej sesji zostaną skopiowane na dysk – nawet jeśli system będzie wyłączony.

Płyta Z170-WS została przetestowana pod kątem obsługi szerokiej gamy profesjonalnych układów graficznych, rozwiązań sieciowych i RAID; zapewnia najszybsze prędkości, kompatybilność i elastyczność aktualizacji do wyższych modeli.

5-Way Optimization


Technologia 5-Way Optimization za pomocą jednego kliknięcia zmienia ustawienia całego systemu. Ta autorska technologia dynamicznie optymalizuje kluczowe parametry w oparciu o ich wykorzystanie w czasie rzeczywistym, gwarantując tym samym niezrównaną wydajność procesora, codzienną oszczędność energii, stabilne zasilanie i ciche działanie wentylatorów. Oferuje również możliwość dostosowania ustawień usług sieciowych i dźwięku do aktualnie używanych aplikacji.

ASUS Z170-WS będzie dostępna w Polsce pod koniec listopada br. Sugerowana cena detaliczna wynosi 1799 zł.

Specyfikacja


fot. mat. prasowe

Specyfikacja

Autorska technologia 5-Way Optimization optymalizuje kluczowe parametry w oparciu o ich wykorzystanie w czasie rzeczywistym


oprac. : Agata Fąs / eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Kotarson / 2015-12-22 16:00:51

    Rzeczywiście, kupić taką na stację roboczą do pracy i może działać i działać. Sam bym się skusił, chociaż mi aż taka niepotrzebna ;) odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: