eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › M-commerce vs e-commerce: 1:0

M-commerce vs e-commerce: 1:0

2015-03-11 00:20

M-commerce vs e-commerce: 1:0

M-commerce rośnie w siłę © mindscanner - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Przedsiębiorcy działający w branży e-commerce powinni zadbać o stworzenie mobilnych wersji stron swoich sklepów internetowych. Zgodnie z wynikami najnowszego międzynarodowego badania PayPal i Ipsos, handel mobilny w Polsce rośnie trzykrotnie szybciej niż cały sektor e-commerce. Przewiduje się, że w 2016 r. Polacy wydadzą blisko 3,5 mld zł, posługując się w celu dokonania zakupu urządzeniami mobilnymi.

Przeczytaj także: E-commerce: klient bardziej wymagający

Przez ostatnie kilka lat oba sektory charakteryzowały się stabilnym wzrostem. W przypadku rynku mobilnego od 2013 roku widoczne jest stałe zwiększanie się poziomu zaangażowania konsumentów – od prawie 1,5 miliarda złotych wydanych w 2013 roku, do prawie 3,5 miliarda w roku 2016 (według przewidywań). W samym 2014 r. zmiana wyniosła +35%.

fot. mat. prasowe

Przewidywany wzrost handlu mobilnego i online w Polsce

Szacuje się, że w 2016 roku na zakupy za pomocą urządzeń mobilnych konsumenci wydadzą prawie 3,5 mld zł


Największe zalety – wygoda i szybkość


Smartfony i tablety są relatywnie nowymi udogodnieniami w e-handlu, ale wielu konsumentów już przekonało się do robienia zakupów za ich pomocą. Zgodnie z wynikami badania, 26% polskich kupujących online w ciągu 12 miesięcy robiło zakupy za pomocą smartfona, a 16% na tablecie.

Co więcej, urządzenia mobilne nie służą konsumentom tylko do zakupów, ale także do poszukiwania dodatkowych informacji z nimi związanych. 37% polskich użytkowników smartfonów poszukiwało informacji o sklepie lub firmie, 27% czytało na telefonach recenzje lub opinie innych klientów, a 22% porównywało na nim ceny będąc już w sklepie.

Zdaniem klientów największą zaletą płacenia przez aplikację jest wygoda (stwierdziło tak 46% respondentów), 39% wskazuje na szybkość, a dla 26% największym plusem takiego rozwiązania jest brak konieczności noszenia ze sobą fizycznego portfela.

Nie powinniśmy się więc dziwić, że siłą napędową handlu mobilnego są młodzi dorośli: 59% globalnych zakupowiczów mobilnych ma od 18 do 34 lat. W przypadku wszystkich nabywców online stanowią oni 44%.

fot. mat. prasowe

Zalety używania aplikacji mobilnych

Prawie połowa badanych w płatnościach mobilnych najbardziej ceni wygodę


Preferowane metody płatności


Konsumenci mogą wybierać między różnymi sposobami dokonywania płatności. Pośród wielu opcji, najpopularniejszym sposobem płatności w Polsce jest PayPal, wybierany przez 28% użytkowników smartfonów i 16% właścicieli tabletów. Dużym powodzeniem cieszą się także

fot. mat. prasowe

Preferowany sposób płatności mobilnych

PayPal wybiera 28% użytkowników smartfonów i 16% użytkowników tabletów

 

1 2

następna

oprac. : Agata Fąs / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: