eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Komputery ASUS Vivo Mini UN62 i UN42

Komputery ASUS Vivo Mini UN62 i UN42

2014-12-23 00:20

Komputery ASUS Vivo Mini UN62 i UN42

Asus Vivo Mini - porty © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

VivoMini UN62 i UN42 o wymiarach 131 x 131 x 42mm to dwa nowe modele mini komputerów firmy Asus. Urządzenia posiadają procesory Intel® Core™ i5, i3 lub Celeron® czwartej generacji, oferują możliwość podłączenia trzech monitorów jednocześnie, model UN62 obsługuje dodatkowo rozdzielczość 4K/UHD. Ceny urządzeń zaczynają się od 999 zł brutto.

Przeczytaj także: Mini komputery ASUS VM62N, VM62 i VM42

Z procesorami Intel Core i5, i3 lub Celeron czwartej generacji komputery ASUS VivoMini zapewniają płynne działanie oraz wysoką wydajność podczas pracy i zabawy. Kompaktowa, lekka obudowa o pojemności 0,6 litra pozwala zaoszczędzić miejsce na biurku. Osoby, które wolą schować komputer za monitorem, mogą skorzystać z uchwytu VESA.

Nowe modele mini PC znajdą zastosowanie nie tylko w użytku domowym, ale również w biznesie, np. w punktach sprzedażowych, digital signage lub jako platforma dla małych stacji roboczych.

Obsługa rozdzielczości 4K/UHD i cztery porty USB


Obsługa rozdzielczości 4K/UHD sprawia, że wyświetlany obraz jest bardzo szczegółowy. Dla punktów digital signage istotna z kolei będzie możliwość podłączenia do trzech oddzielnych monitorów poprzez złącza HDMI i DisplayPort++, bez potrzeby instalowania dodatkowej karty graficznej.

ASUS VivoMini są kompatybilne z wieloma urządzeniami. Na ich pokładzie znajdziemy cztery porty USB 3.0 z szybkim transferem danych. Dwa z nich umieszczone z boku obsługują technologię ładowania urządzeń mobilnych. Komputery wyposażono także w łączność 802.11ac Wi-Fi, Bluetooth 4.0, czytnik kart 4-w-1, wejścia dla mikrofonu i słuchawek oraz zabezpieczenie Kensington.

fot. mat. prasowe

Asus Vivo Mini - przód

Poprzez złącza HDMI i DisplayPort++ podłączyć można trzy monitory


Cicha praca i energooszczędność


Konstrukcja ASUS VivoMini wykazuje dużą energooszczędność. Gdy urządzenie jest w stanie bezczynności, zużywa zaledwie 6,95W, czyli niewiele więcej niż żarówka diodowa.

VivoMini są również bardzo ciche. Zoptymalizowany wentylator w trybie spoczynku emituje tylko 18,5dB. Nie jest dużo głośniejszy przy maksymalnym obciążeniu – osiąga do 26,3dB, czyli jest o 60 proc. cichszy, niż przewidują standardy branżowe. Skuteczna eliminacja ciepła pozwala na stabilne działanie sprzętu.

fot. mat. prasowe

Asus Vivo Mini - na biurku

Niewielki rozmiar komputera pozwala zaoszczędzić miejsce


VivoMini poddawane są serii wymagających testów jakości. Na ich podstawie stwierdzono, że modele poradzą sobie z ekstremalnymi temperaturami – mogą pracować zarówno w suchym otoczeniu, w temperaturach poniżej zera, jak i w warunkach wysokiego poziomu wilgoci i powyżej 60°C.

Zdalny dostęp


Bogaty zestaw programów do zdalnego zarządzania komputerami i chmurą ułatwia codzienną pracę. W środowisku biznesowym ASUS Remote Management Tool to jedno z najlepszych rozwiązań do wykonywania rutynowych przeglądów. Umożliwia także zdalne wykonywanie aktualizacji ustawień procesora, wentylatorów i w BIOSie. Ten ostatni można również zaktualizować poprzez pamięć USB lub dysk twardy.

Dla użytkowników domowych ciekawym rozwiązaniem są aplikacje z ASUS HomeCloud. Zmieniają one VivoMini w prywatny dysk i centrum multimedialne. Otrzymujemy zdalny dostęp do urządzenia, możliwość strumieniowania zawartości oraz zarządzania plikami i dokumentami z dowolnego miejsca. Funkcja Wake on WAN odpowiada za zdalne wybudzanie za pomocą połączenia internetowego z urządzenia mobilnego.

Wraz z zakupem VivoMini klienci otrzymują dostęp do 100GB przestrzeni na ASUS WebStorage za darmo na jeden rok oraz darmowe 100GB przestrzeni na Microsoft OneDrive na dwa lata3.

fot. mat. prasowe

Asus Vivo Mini - porty

Urządzenie posiada cztery porty USB 3.0


Dostępność i ceny


ASUS VivoMini UN62 i UN42 będą dostępne w Polsce w pierwszym kwartale 2015 r. Sugerowana cena detaliczna uzależniona jest od konfiguracji i zaczyna się od 999 zł brutto.

Specyfikacja


fot. mat. prasowe

Specyfikacja

Nowe modele mini komputerów ważą 1 kg


Przeczytaj także: Notebook ASUSPRO PU551LD Notebook ASUSPRO PU551LD

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: