eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Użytkownicy Facebooka pod ochroną F-Secure

Użytkownicy Facebooka pod ochroną F-Secure

2014-05-23 13:36

Użytkownicy Facebooka pod ochroną F-Secure

Użytkownicy Facebooka pod ochroną F-Secure © Sondem - Fotolia.com

W celu ochrony swoich użytkowników, Facebook postanowił podjąć współpracę z fińską firmą F-Secure. Osoby korzystające z serwisu nie będą więc musiały obawiać się, że padną ofiarą twórców złośliwego oprogramowania. Narzędzie firmy F-Secure bezpłatnie poinformuje o wykrytym zagrożeniu i – za zgodą użytkownika – natychmiast je usunie.

Przeczytaj także: F-Secure przedstawia Total security and privacy

Facebook, z racji swojej popularności i posiadania bogatej bazy użytkowników, stał się poważnym celem dla cyberprzestępców. Jak mówi Chetan Gowda, Software Engineer Facebooka, dbanie o bezpieczeństwo osób korzystających z portalu jest bardzo ważnym elementem ich działań, a dodanie możliwości antywirusowych F-Secure ma w nich skutecznie pomóc.

Szkodliwe lub niechciane programy mogą zaburzać pracę komputera czy tabletu, kraść osobiste informacje właściciela lub uzyskać dostęp do systemu operacyjnego. Mogą także publikować na profilu użytkownika linki prowadzące do wiadomości spamowych bądź złośliwego oprogramowania, co skutkuje zainfekowaniem urządzeń kolejnych osób. F-Secure zapewnia bezpłatnie użytkownikom Facebooka oparty o przeglądarkę internetową skaner wyszukujący złośliwe oprogramowanie. Usługa będzie dostępna dla tych użytkowników, których konta zostały tymczasowo zamrożone z powodu podejrzanych aktywności, mogących wynikać z potencjalnego zainfekowania malwarem.

fot. Sondem - Fotolia.com

Użytkownicy Facebooka pod ochroną F-Secure

Dostarczony przez F-Secure skaner złośliwego oprogramowania i narzędzie do jego usuwania są w pełni zintegrowane z Facebookiem. Gdy serwis zidentyfikuje podejrzane zachowanie konta, odeśle użytkownika do procesu usuwania niechcianych aplikacji.


Jak działa program?

Dostarczony przez F-Secure skaner złośliwego oprogramowania i narzędzie do jego usuwania są w pełni zintegrowane z Facebookiem. Gdy serwis zidentyfikuje podejrzane zachowanie konta, odeśle użytkownika do procesu usuwania niechcianych aplikacji. Po jego zakończeniu użytkownik może bezpiecznie zalogować się na swoje konto.

Proces przebiega następująco:
  • Gdy użytkownik loguje się z zainfekowanego urządzenia, zobaczy ekran z powiadomieniem o zarażeniu wirusem i rekomendacją użycia skanera F-Secure. Skaner jest dopasowany do typu wykrytego zagrożenia, więc wskazane jest skorzystanie z niego pomimo zainstalowanego już na komputerze oprogramowania. Skaner jest w pełni zaktualizowany i wyłączy się, gdy tylko skończy swoje działanie.
  • Użytkownik może pominąć proces usuwania malware’u lub pobrać rekomendowany skaner. Ci, którzy pominęli skanowanie mogą otrzymać powiadomienie o konieczności skanowania ponownie.
  • Użytkownicy, którzy uruchomią skaner, mogą używać Facebooka i innych serwisów podczas procesu skanowania. Gdy skanowanie się zakończy, użytkownik otrzyma powiadomienie za pośrednictwem Facebooka i będzie mógł przejrzeć jego wyniki.

oprac. : Agata Fąs / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: