2014-03-28 09:20
Przeczytaj także: Praca w Szwajcarii: czy warto?
Największą popularnością wśród Polaków ciągle cieszy się niemiecki rynek pracy – na pracę u naszych zachodnich sąsiadów zdecydowałoby się 21 procent badanych. Zauważalnie większe zainteresowanie niż w ubiegłym roku wzbudzają kraje skandynawskie. Do Norwegii, Szwecji, czy Danii wyjechałoby za pracą 21 procent Polaków. Do łask wracają także Stany Zjednoczone i Kanada, gdzie chęć wyjazdu deklaruje 8 proc. badanych.fot. mat. prasowe
Kraje preferowane jako miejsce pracy zagranicą
Niemcy, kraje skandynawskie oraz Anglia to najbardziej atrakcyjne kierunki potencjalnego wyjazdu Polaków za pracą.
fot. mat. prasowe
Kraje preferowane jako miejsce pracy zagranicą wg płci
Kraje skandynawskie i Holandia to kierunki wyjazdów za pracą znacznie częściej preferowane przez mężczyzn niż przez kobiety.
fot. mat. prasowe
Kraje preferowane jako miejsce pracy zagranicą wg wieku
Kraje skandynawskie były najczęściej preferowane przez osoby młodsze (do 34 lat), a względnie najrzadziej – (podobnie jak Niemcy) przez osoby najstarsze (55+).
fot. mat. prasowe
Kraje preferowane jako miejsce pracy zagranicą wg wykształcenia
Chęć migracji za pracą do Skandynawii deklarowało dwa razy więcej osób z wykształceniem wyższym niż z wykształceniem podstawowym.
oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl
Praca za granicą już nie kusi?
Jest praca za granicą. Najwięcej w Niemczech
Emigracja zarobkowa? Co piąty Polak nie mówi "nie"
Zarobki i koszty życia w Norwegii i Niemczech
Emigracja zarobkowa Polaków – prognozy
Emigracja Polaków w latach 2004 - 2011
Emigracja Polaków w latach 2004 - 2009
Polscy emigranci bogacą się
Emigracja Polaków w latach 2004-2008
joanna.saj / 2014-04-03 18:06:23
Emigracja zarobkowa w dzisiejszym świecie jest bardzo popularna i powszechna. Kryzys gospodarczy jaki panuje w Polsce zmusza ludzi do opuszczenia kraju i za znalezieniem dobrze płatnej pracy. Mimo, iż sytuacja na rynku pracy z roku na rok się poprawia to większość z nas pracy „za chlebem” poszukuje za granicą. Jak wynika z badań, większość udaje się do Niemiec, Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Szwecji, Danii, Kanady oraz do Stanów Zjednoczonych. Najbardziej stabilnym gospodarczo i handlowym państwem okazały się Niemcy. To do tego państwa większość Polaków emigruje za poszukiwaniem dobrej pracy. Na jego na oraz szerokość rynku pracy.
Emigracja zarobkowa dotyka zarówno osoby starsze jak i młode oraz z wyższym wykształceniem a także z podstawowym wykształceniem. Praca w Polsce jest mało opłacalna i przestaje być podstawowym wyborem.za granicą mamy więcej możliwości i perspektyw działania i rozwoju.
Według mnie istotnym sposobem na zmniejszenie liczby emigrantów zarobkowych jest znaczna poprawa rynku pracy, gospodarki i handlu. Budowanie nowych zakładów przemysłowych, hut i tworzenie nowych firm. Wszystkie nowo powstałe organizacje zabezpieczyły by mieszkańców Polski, dając im poczucie zapewnienia dobrej i szlachetnej pracy oraz dostarczenia przyzwoitych zarobków. Powstawanie nowych przedsiębiorstw oraz uzyskane z nich dochody zmusiły by większość Polaków do zostania w swoim kraju, a nie tułania się po obcej ziemi. Takie rozwiązanie na pewno zmniejszyło by liczbę emigrantów wyjeżdżających „za chlebem”.
[ odpowiedz ] [ cytuj ]
joanna.saj / 2014-04-11 10:56:42
Powstawanie nowych zakładów pracy umożliwiłoby pozostanie w kraju oraz zmniejszyłoby liczbę emigracji. Powstanie nowych przedsiębiorstw dałoby możliwość pracy wielu osobom. Dzięki nim, realizowali by się zarówno zawodowo jak i prywatnie. Zwiększyliby swoje kwalifikacje zawodowe oraz doświadczenia zawodowe. Również dzięki powstawaniu nowych przedsiębiorstw zostaliby w kraju a także zostaliby ze swoją rodziną, a nie musieliby je opuszczać na kilka miesięcy. Dobra praca i godne zarobki przyciągnęłyby wiele osób na zostanie w kraju. Przedsiębiorcy po upadku lub zamknięciu starych firm powinni, tworzyć i zakładać nowe, lepsze i na dobrych warunkach dla pracowników firmy i zakłady, które zmniejszyłyby liczbę bezrobocia oraz kryzys gospodarczy i handlowy, który panuje w Polsce. [ odpowiedz ] [ cytuj ]
Podatnik jest zatrudniony na umowie o pracę w Niemczech. Jednocześnie prowadzi działalność w Polsce i tutaj znajduje się jego centrum ...
Jestem emerytką, w okresie wakacji prowadzę działalność wynajmując letni domek dla turystów. Oprócz tego pracuję na umowie minijob w ...
Facility Management - usługa XXI wieku REKLAMA
Wniosek o 300 plus można składać od 1 lipca
Zbycie udziałów w spółce z o.o. - wynagrodzenie wspólnika a podatek VAT
Stagflacja niestraszna nieruchomościom
Likwidacja spółki handlowej krok po kroku
WIG-20 broni poziom majowego minimum
Nowa ustawa deweloperska wejdzie w życie 1 lipca