eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › IE7 gorsze od Firefox'a i Opery

IE7 gorsze od Firefox'a i Opery

2005-08-04 12:23

Na oficjalnym blogu Microsoft'u znalazły się ciekawe informacje dotyczące oczekiwanej przez nas przeglądarki Internet Explorer 7.0. Jak się okazuje IE7 będzie daleki od ideału, którego wiele osób w nim upatrywało.

Przeczytaj także: Firefox zwiększa bezpieczeństwo przeglądarek

W opublikowanym na blogu Microsoft’u znajduje się wiele informacji dotyczących wersji Beta 1 przeglądarki IE7 oraz planów firmy wobec ich przeglądarki, które zostaną wdrożone tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Biorąc pod uwagę fakt, iż Internet Explorer nigdy nie przywiązywał wielkiej wagi do standardów sieciowych, chyba nikogo nie zadziwi fakt, iż IE7 nie przejdzie pomyślnie testu .

Warto także dodać, że IE7 nie jest jedyną przeglądarką, która ma problemy z poprawną walidacją kodu, Firefox’owi także brakuję „nieco”, żeby poprawnie wygenerować buźkę. A dokładniej rzecz biorąc i wyjaśniając kwestię buźki to cały test polega na zaserwowaniu przeglądarce dosyć skomplikowanego kodu (kto chce się przekonać niech zobaczy na kod ). Jeśli przeglądarka poprawnie ułoży buźkę (tak jak zostało to ustalone przez twórców) to przechodzi ona test Acid2 pozytywnie.

Jeśli chcesz sprawdzić czy Twoja przeglądarka przejdzie poprawnie test Acid2 udaj się na stronę:

oprac. : Przemysław Strzałka / Webdiary.pl

Przeczytaj także

Próby z SQL Server 2005

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: