eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Menadżer haseł F-Secure Key

Menadżer haseł F-Secure Key

2013-12-11 13:09

Menadżer haseł F-Secure Key

F-Secure Key © fot. mat. prasowe

F-Secure wprowadza na rynek menadżer haseł F-Secure KEY. Dzięki tej aplikacji użytkownicy będą mogli przechowywać swoje hasła w jednym, bezpiecznym miejscu. Dostęp do nich będzie możliwy po wpisaniu jednego kodu dostępu. Wersja Premium tej aplikacji pozwala na synchronizację haseł między platformami i urządzeniami za pośrednictwem bezpiecznej chmury zlokalizowanej w Europie.

Przeczytaj także: Jak działa Bitdefender Password Manager?

Tegoroczne badania F-Secure wskazują, że znaczny odsetek (39 proc.) Internautów posiada jedno lub zaledwie kilka haseł do wszystkich serwisów społecznościowych, skrzynek pocztowych czy systemów bankowych. Naraża to ich na większe ryzyko ataków hakerskich – mówi Maria Nordgren, Wiceprezes ds. Bezpieczeństwa Konsumenckiego w F-Secure. Wyniki ankiet były dla nas silnym sygnałem do działania. F-Secure Key stanowi bezpieczne rozwiązanie problemu zapamiętywania wielu haseł.

F-Secure Key to także odpowiedź fińskiego producenta rozwiązań antywirusowych na kryzys zaufania wśród użytkowników związany m. in. z informacjami, które ujrzały światło dzienne dzięki Edwardowi Snowdenowi. Wszystkie serwery wykorzystywane na potrzeby usługi F-Secure Key do synchronizowania należą do F-Secure i znajdują się na obszarze Unii Europejskiej. Chmura F-Secure została zaprojektowana i jest zarządzana zgodnie z rygorystycznymi zasadami polityki bezpieczeństwa i ochrony prywatności panującymi w Skandynawii i Unii Europejskiej.

fot. mat. prasowe

F-Secure Key

Nowa aplikacja F-Secure Key ułatwia użytkownikom korzystanie z unikalnego hasła do systemów bankowości mobilnej, serwisów pocztowych czy portali społecznościowych


Osobisty asystent haseł

F-Secure Key umożliwia bezpieczne przechowywanie haseł, nazwy użytkownika i innych danych uwierzytelniających, do których można uzyskać dostęp w dowolnym momencie, z każdego urządzenia (smartfona, tabletu, komputera PC lub Mac). Użytkownik musi zapamiętać tylko jedno hasło główne, będące kluczem do wszystkich innych haseł, zaszyfrowanych i bezpiecznie przechowywanych na urządzeniu. F-Secure Key w wersji darmowej ma wyłączoną funkcję synchronizacji, co oznacza, że na każdym urządzeniu należy wpisać wszystkie hasła, którymi użytkownik będzie się posługiwał. Dane są wówczas przechowywane i szyfrowane wyłącznie na tym właśnie urządzeniu.

F-Secure Key ułatwia logowanie metodą automatycznego uzupełniania pól nazwy użytkownika i hasła (funkcja ta jest niedostępna w systemie iOS). Co więcej, za każdym razem, gdy użytkownik tworzy nowe konto usługi internetowej, F-Secure Key pomaga wygenerować hasło, które jest zarazem unikalne i bezpieczne. Aplikacja posiada też funkcję powiadamiania w czasie rzeczywistym o poważnych atakach hakerskich na popularne serwisy internetowe, które mogą okazać się niebezpieczne dla użytkowników. Z F-Secure Key można bezpłatnie korzystać na wszystkich obsługiwanych platformach. Aby skorzystać z funkcji automatycznej synchronizacji danych na różnych urządzeniach, należy zapłacić 14,50 euro rocznie.

Funkcje F-Secure KEY

Funkcje wersji bezpłatnej:
  • Bezpieczny i łatwy dostęp do wszystkich nazw użytkownika, haseł i innych danych uwierzytelniających (menadżer haseł)
  • Automatyczne logowanie (PC, Mac, Android)
  • Bezpieczny generator haseł
  • Aktualne informacje o poważnych atakach hakerskich w Internecie
  • Silne szyfrowanie, które chroni dane użytkowników
  • Intuicyjne i szybkie wyszukiwanie danych uwierzytelniających
  • Możliwość uruchomienia na wszystkich urządzeniach: komputerach PC i Mac, tabletach, smartfonach.

Funkcje dostępne w wersji Premium:
  • Szybka, automatyczna synchronizacja danych pomiędzy wszystkimi urządzeniami użytkownika za pośrednictwem bezpiecznej, europejskiej chmury.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: