eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Nowy zakład produkcyjny Chimirec w Rembertowie

Nowy zakład produkcyjny Chimirec w Rembertowie

2012-10-22 10:01

Nowy zakład produkcyjny Chimirec w Rembertowie

Fot. 2 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Chimirec Polska, oddział francuskiej Grupy Chimirec - specjalizującej się w zagospodarowaniu odpadów niebezpiecznych, zainaugurował oficjalnie działalność swojego nowego zakładu, zlokalizowanego w warszawskim Rembertowie. Inwestycja pochłonęła 16 mln zł, obecnie znajduje w niej zatrudnienie 30 osób i będzie zwiększane w miarę rozwoju działalności.

Przeczytaj także: Nowy zakład produkcyjny Bianor w Białymstoku

Grupa Chimirec jest obecna w Polsce od 2004 roku. Na terenach zakupionych od Elektrociepłowni Kawęczyn zlokalizowano hale magazynowe, punkty przeładunkowe oraz niezbędną infrastrukturę do wstępnego przygotowania odpadów do dalszego transportu. Firma oferuje podmiotom z różnych branż kompleksowe usługi z zakresu zagospodarowania odpadów niebezpiecznych poprzez zbiórkę, segregację i transport.

„Polska to dla nas bardzo perspektywiczny rynek” – powiedział na otwarciu Jean Fixot, prezes Grupy Chimirec. „Ten nowoczesny kompleks odzwierciedla wieloletnie doświadczenie firmy na rynku francuskim. Można powiedzieć, że przenosimy tutaj nasze najlepsze praktyki. Specyfika rynku wymaga abyśmy byli blisko klientów, dlatego w najbliższym czasie planujemy kolejne inwestycje w Polsce. W perspektywie 2-3 lat mamy zamiar zainwestować w Polsce około 140 mln zł” - podsumował podczas otwarcia zakładu w Rembertowie Jean Fixot.

Francuskie zakłady Grupy Chimirec są objęte potrójną certyfikacją z zakresu zarządzania jakością (ISO 9001), ochrony środowiska (ISO 14001) oraz zdrowia i bezpieczeństwa (OHSAS 18001). Te standardy są przenoszone również na wszystkie nowopowstające zakłady na świecie, w tym również w Polsce.

fot. mat. prasowe

Fot. 1

Inwestycja pochłonęła 16 mln zł, obecnie znajduje w niej zatrudnienie 30 osób i będzie zwiększane w miarę rozwoju działalności


„Nasza firma włącza się niejako w proces zrównoważonego rozwoju firm, dla których świadczymy usługi. Można powiedzieć, że przejmujemy od nich odpowiedzialność, za cały proces odpowiedniego zbierania, magazynowania, transportu i unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych” – tłumaczy Laurent Gierczak, dyrektor Chimirec Polska. „W tym zakładzie mamy moce przerobowe na poziomie 40000 ton rocznie. Odbieramy odpady niebezpieczne głównie od firm z branż motoryzacyjnej, kosmetycznej, przemysłowej i chemicznej. Zabezpieczamy odpowiednie pojemniki, specjalistyczny transport oraz wstępne przygotowanie do utylizacji lub ponownego przetworzenia. W tej chwili zatrudniamy 30 osób, ale wraz z dalszym rozwojem na Mazowszu ta liczba może się zwiększyć” – dodał Laurent Gierczak.

Plany inwestycyjne firmy zakładają budowę kilku nowoczesnych zakładów w różnych lokalizacjach na terenie całej Polski. W przyszłości wszystkie z nich otrzymają potrójną certyfikację, co jest cechą wspólną wszystkich zakładów produkcyjnych firmy. W Grupie Chimirec zatrudnienie znajduje obecnie ponad 1000 osób, w różnych krajach.

fot. mat. prasowe

Fot. 2

Francuskie zakłady Grupy Chimirec są objęte potrójną certyfikacją z zakresu zarządzania jakością (ISO 9001), ochrony środowiska (ISO 14001) oraz zdrowia i bezpieczeństwa (OHSAS 18001)


Charakterystyka zakładu Chimirec Polska w Rembertowie


Zakład składa się z 4. głównych elementów:
  1. Budynku administracyjnego o powierzchni 500m2,
  2. Budynku produkcyjno-magazynowego,
  3. Systemów bezpieczeństwa,
  4. Wiaty tranzytowej.

W skład budynku produkcyjno-magazynowego wchodzi:
  1. Strefa administracyjna, kontrolna i socjalna.
    • Strefa administracyjna obejmuje pomieszczenia eksploatacji i logistyki gdzie organizowane są odbiory odpadów od klientów. Ponadto dział ten zajmuje się wysyłką posegregowanych i przetworzonych już odpadów do wyspecjalizowanych centrów zagospodarowania.
    • Strefa kontrolna obejmuje instalacje wagowe: waga samochodowa 60 ton, oraz dwie mniejsze wagi 1,5 i 3-tonowe do ważenia mniejszych pojemników. W strefie kontrolnej zlokalizowane jest również laboratorium wyposażone w aparaturę pozwalającą określić właściwości odbieranych odpadów oraz ich skład. Pomaga ono zagospodarować odpady tak, aby jak największa ich część mogła być poddana odzyskowi lub wykorzystana, jako surowiec to produkcji energii cieplnej np. w produkcji innych wyrobów jak klinkier.
    • Strefa socjalna dla pracowników zatrudnionych przy przerobie i transporcie odpadów obejmuje szatnie: tzw. czystą i brudną wraz z blokiem sanitarnym i higienicznym.
  2. Strefa magazynowa o powierzchni 2400 m2, na której wyodrębnione są następujące strefy:
    1. Opady łatwopalne
    2. Odpady kwasowe i baterie
    3. Odpady zasadowe
    4. Odpady farmaceutyczne
    5. Odpady elektroniczne
    6. Odpady samochodowe
    7. Odpady aerozole
    8. Odpady ciekłe w pojemnikach indywidualnych
    9. Odpady ciekłe w cysternach po 65 000 litrów każda (oleje przepracowane, chłodziwa, emulsje ciecze zaolejone, wody zanieczyszczone, wody szlamowate i inne)

 

1 2

następna

Ceramika Paradyż w ŁSSE

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: