eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Projektor Acer S5201M

Projektor Acer S5201M

2010-12-01 00:04

Projektor Acer S5201M

Projektor Acer S5201M © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Przygotowanie uczniów i studentów na wyzwania stawiane przez współczesny świat wymaga zastosowania odpowiednich technologii, które pomagają uzyskiwać lepsze wyniki nauczania. Aby ułatwić stworzenie atrakcyjnego środowiska nauczania, w nowym projektorze Acer S5201M zastosowano funkcje i rozwiązania niezbędne dla szkół, takie jak sterowanie poprzez sieć LAN, wyświetlanie obrazu z urządzeń podłączonych do portu USB, odchylany obiektyw, czy system optyczny przystosowany do projekcji z małej odległości.
Projektor S5201M został zaprojektowany specjalnie dla placówek edukacyjnych, dlatego jest wyposażony w funkcję „interaktywnej tablicy” (Interactive Whiteboard). Dzięki niej, standardowy ekran staje się interaktywną tablicą obsługiwaną bezpośrednio wskaźnikiem Acer SmartPen. Przy użyciu wskaźnika SmartPen można uruchamiać aplikacje, otwierać i zamykać okna – tak samo jak myszą. Ponadto, można nim rysować lub pisać na wyświetlanym obrazie, co uatrakcyjnia lekcje. Co więcej, funkcja interaktywnej tablicy jest bardzo wygodna w użyciu, ponieważ zarówno reaguje na bezpośrednie dotknięcie ekranu wskaźnikiem SmartPen, jak również umożliwia pisanie i obsługiwanie aplikacji na odległość.

fot. mat. prasowe

Projektor Acer S5201M

Projektor Acer S5201M

System sieciowy Crestron umożliwia pełne sterowanie projektorem poprzez sieć LAN. Rozwiązanie to pozwala między innymi na monitorowanie urządzenia, zdalne włączanie/wyłączanie (w tym ze sterowaniem czasowym), zdalne zarządzanie projekcją, sterowanie kilkoma projektorami, wyświetlanie informacji alarmowych, komunikowanie się z administratorem systemu, przesyłanie ostrzeżeń pocztą elektroniczną, itp. Ponadto, funkcja Remote Desktop umożliwia zdalny dostęp do każdego komputera z uruchomionym programem Acer eProjection i podłączonego do projektora poprzez sieć LAN. Dzięki niej, po podłączeniu klawiatury i myszy projektor umożliwia korzystanie z komputera znajdującego się w innym pomieszczeniu.

Projektor Acer S5201M może też przekształcić każdą lekcję w widowisko 3D. Wyświetlanie trójwymiarowego obrazu jest możliwe dzięki technologii DLP 3D Ready, która wykorzystując dużą częstotliwość odświeżania (120 Hz) zamienia płaską ścianę w przestrzenny ekran. Możliwości, jakie otwiera to rozwiązanie: poznawanie przestrzennych szczegółów budowy ludzkiego ciała lub wszechświata, zwiedzanie słynnych stanowisk archeologicznych – to zaledwie kilka propozycji.

Projektor jest też wyposażony w system optyczny umożliwiający uzyskanie dużego obrazu przy bardzo małych odległościach od ekranu. Gdy odległość od ekranu wynosi tylko 1 metr, przekątna ostrego i precyzyjnego obrazu może wynosić nawet 205 cm (81 cali). Dzięki temu, wiązka światła z projektora nie oślepia osoby prowadzącej prezentację a na ekranie nie pojawiają się niepożądane cienie. W rezultacie projektor S5200 zapewnia dobry poziom komfortu widzów w różnorodnych sytuacjach oraz nadaje się do zastosowań w edukacji.

W celu zapewnienia dobrej jakości obrazu zastosowano technologie zwiększające dokładność odwzorowania barw oraz ostrość. Projektor S5201M jest wyposażony w technologię poprawiającą kolory Acer ColorBoost II+, w skład której wchodzi 6-segmentowe zoptymalizowane koło barwne, wydajny procesor obrazu oraz udoskonalone sterowanie lampą. Dzięki niej uzyskuje się bardziej naturalne i zrównoważone odcienie. Ponadto, funkcja Acer eView Management automatycznie dostosowuje jasność odpowiednio do rodzaju obrazu.

 

1 2

następna

Oceń

0 4

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Aparat cyfrowy BenQ T1460

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: