eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Gdzie najszybszy internet mobilny w XII 2018?

Gdzie najszybszy internet mobilny w XII 2018?

2019-01-11 10:46

Gdzie najszybszy internet mobilny w XII 2018?

Gdzie najszybszy internet mobilny w XII 2018? © djile - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (6)

Jaką szybkość internetu mobilnego oferują działający w naszym kraju operatorzy komórkowi? Czy liderem szybkości jest Orange, Play, Plus czy T-Mobile? Odpowiedzi na te pytania dostarcza najnowsza edycja Rankingu Operatorów Komórkowych RFBenchmark. Podstawą zestawienia są pomiary dokonywane przez użytkowników aplikacji mobilnej RFBenchmark. Oto wyniki, jakie udało się osiągnąć operatorom w listopadzie br.
Najnowszą analizę portalu RFBenchmark.pl sporządzono w oparciu o 26021 pomiarów dokonanych przez użytkowników aplikacji mobilnej RFBenchmark w grudniu 2018. Większość testów (77,14%) dotyczyła technologii 4G. Co piąty z testów (22,43%) dotyczył usług 3G, a pozostałe 112 pomiarów (0,43% całości) sprawdzało osiągi technologii 2G.

Celem badań było określenie szybkości i jakości internetu mobilnego. Przeprowadzona analiza dowiodła, że względem poprzedniego miesiąca liderzy poszczególnych kategorii nie ulegli zmianie. Orange znowu prowadzi w dwóch kategoriach (średniej szybkości wysyłanych danych oraz wartości ping), a T-Mobile zdołał obronić pozycję pod względem średniej szybkości pobieranych danych. Plus i Play ciągle pozostają w tyle.

Rywalizacja w kategorii średniej szybkości pobierania danych jest niezwykle wyrównana. Pomiędzy pierwszą a drugą pozycją różnica wyniosła jedynie 0,24 Mb/s. Tylko tyle dzieliło Orange od pierwszego miejsca. Zajęło je jednak ponownie T-Mobile z rezultatem 25,11 Mb/s. Wynik wspomnianego wyżej Orange to 24,87 Mb/s. Swoje osiągnięcie w porównaniu z listopadem poprawił zajmujący trzecie miejsce Play (22,41 Mb/s). Zestawienie zamyka Plus (19,34 Mb/s).

fot. mat. prasowe

Szybkość pobierania danych 3G

W tej kategorii zdecydowanym zwycięzcą okazał się T-Mobile.


Jeżeli chodzi o średnią szybkość wysyłania danych to specjaliści RFBENCHMARK zauważają trwający od niedawna trend, który ustabilizował zmagania operatorów telefonii komórkowej. Złoty laur po raz kolejny przypadł Orange. Ten operator już od 5 miesięcy okupuje pierwsze miejsce biorąc pod uwagę średnią szybkość wysyłania danych. W grudniu Orange zanotowało wynik 11,05 Mb/s. Na dalszych miejscach znalazł się Plus (9,29 Mb/s), T-Mobile (8,14 Mb/s) i Play (7,37 Mb/s).

fot. mat. prasowe

Szybkość pobierania danych LTE

Wyrównaną walkę prowadziły T-Mobile i Orange.


Orange po raz czwarty z rzędu triumfuje również z wynikiem 40,43 ms w kategorii najniższej wartości ping. Za plecami Orange znalazł się Play (43,2 ms), T-Mobile (47,97 ms) i Plus (48,16 ms).

fot. mat. prasowe

Szybkość wysyłania danych 3G

Od konkurencji nieco odbiegał Play.

fot. mat. prasowe

Szybkość wysyłania danych LTE

W kategorii szybkości wysyłania danych LTE brylował Orange.

fot. mat. prasowe

Ping LTE

Najwyższą wartość Ping miały Plus i T-Mobile.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

5 5

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: