eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Pomysł na Walentynki? Pożyczka!

Pomysł na Walentynki? Pożyczka!

2017-02-11 00:31

Pomysł na Walentynki? Pożyczka!

Walentynki © karandaev - Fotolia.com

Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Czy w tym roku będziemy bardziej hojni niż w ubiegłym? Rzut oka na statystyki pożyczek udzielanych przez firmę Profi Credit pozwala przypuszczać, że przynajmniej część z nas Święto Zakochanych będzie obchodzić nieco huczniej niż przed rokiem. Okazuje się bowiem, że w tegorocznym okresie przedwalentynkowym Polacy zaciągnęli o 8% pożyczek więcej niż rok wcześniej, a wartość zaciągniętych zobowiązań urosła aż o 36%.
Trafiony prezent na Walentynki to nierzadko sprawa dość kłopotliwa. Jeżeli nie orientujemy się w najnowszym trendach, to inspiracji możemy poszukać wśród tego, co okazało się ubiegłorocznym must-have. I tak np. w minionym roku jedna z drogerii przekonywała, że najlepszym sposobem na obdarowanie ukochanej osoby jest podarowanie jej chwili czułości. Z podobnego założenia wychodzili najmłodsi czytelnicy pewnego poczytnego tygodnika, którzy za najlepszy pomysł na Walentynki uważali po prostu przytulanie. Według sieci handlowych udanym podarunkiem miała być bielizna, walentynkowe kartki oraz ozdoby i kwiatki, ale już firmy telekomunikacyjne były niemal przekonane, że strzałem w dziesiątkę jest smartfon.

Nieco bardziej okazale prezentowały się pomysły, którymi dzielili się z nami celebryci. Wśród polecanych przez nich sposobów na udane Walentynki znalazły się m.in. podróż na Wyspę Św. Edwarda i przejażdżka kabrioletem, „skromna” impreza na kilkaset osób, biżuteria i perfumy, a także wypad do Meksyku, a w najgorszym razie do Zakopanego na „łoscypek i kapelę”. Walentynkowe menu nie powinno być zbyt obfite, ale najlepiej byłoby, aby na stole królowały krewetki, małże oraz szampan lub hiszpańska cava w małych ilościach. Wśród bardziej ekscentrycznych propozycji znalazł się mop z systemem odsysania wody, żelazko, a nawet „powody do zazdrości”, choć zbalansowane kolacją z winem.

Najbardziej wzniosły pomysł na Walentynki to jak się okazuje kino i opera. Pięknym darem serca w ubiegłoroczny Dzień Zakochanych był bilet na koncert charytatywny, podczas którego były gromadzone środki na rehabilitację chorych i niepełnosprawnych artystów.

fot. karandaev - Fotolia.com

Walentynki

Polacy tegoroczne Walentynki będą świętować huczniej niż przed rokiem.


14 lutego trzeba jednak wyraźnie rozdzielić pieniądze od gorących uczuć. Nie warto podejmować pochopnych decyzji i pożyczać pieniądze na chwilowe kaprysy, gadżety modne przez zaledwie kilka tygodni. Decyzję o wzięciu pożyczki należy dobrze przemyśleć, przede wszystkim pod kątem możliwości jej spłaty. Pożyczyć gotówkę warto na prezenty, które pomogą się rozwijać, zdobywać doświadczenie, nowe umiejętności, lub sfinansują inwestycję, która będzie źródłem wielu korzyści w długiej perspektywie.

W Walentynki warto na randkę zabrać rozwagę i zdać się na swoją kreatywność. Wiele walentynek doceni roztropne planowanie przyszłości i odpowiedzialność w decydowaniu o wydatkach. Tegorocznym walentynkowym must-have powinno być szczere wyznanie miłości, serdeczny buziak, chwile czułości i wspólne planowanie bezpiecznej przyszłości.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: