eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Pomysł na Walentynki: co planujemy, o czym marzymy?

Pomysł na Walentynki: co planujemy, o czym marzymy?

2017-02-08 12:56

Pomysł na Walentynki: co planujemy, o czym marzymy?

Wspólny masaż © vectorfusionart - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Do obchodzenia tego święta przyznaje się już 70 procent Polaków. Jak spędzamy ten dzień? O jakich prezentach marzymy? Odpowiedzi na te pytania poszukiwał serwis Prezentmarzeń.
Badanie, którym objęto przeszło 2,9 tys. Polaków, dowodzi, że Święto Zakochanych na dobre zakorzeniło się w naszej tradycji. Wprawdzie istnieje spora rzesza jego przeciwników, którzy sprzeciwiają się "importowaniu" obcych zwyczajów, ale jednocześnie do obchodzenia tego święta przyznaje się już przeszło 70% ankietowanych. Co trzeci uważa, że celebrowanie tego dnia to dobry sposób na okazanie miłości, a co czwarty wychodzi z założenia, że to idealny moment na wyjątkowe spędzenie czasu z partnerem. 15% badanych deklaruje z kolei, że 14 lutego chciałoby sprawić niespodziankę najbliższej osobie. Badanie zrealizowane przez Prezentmarzeń dowodzi, że dokładamy coraz to większych starań, aby celebracja Walentynek okazała się wyjątkowa.

Wprawdzie plany na 4 lutego wyglądają różnie, ale zdecydowana większość badanych (68%) deklaruje, że spędzi ten dzień z partnerem, a tylko 15% zamierza świętować w gronie przyjaciół.

Marzenia na Walentynki


Romantyczna natura kobiet nie przeszkadza marzeniom o odrobinie szaleństwa i przygody. Niemal połowa z 1800 przebadanych pań życzyłaby sobie być zaskoczoną niecodzienną atrakcją jak np. lot balonem czy wspólny masaż. Przeszło 1/3 pań marzy z kolei o kolacji w eleganckiej scenerii, a co piąta chciałaby być zaskoczona niezapowiedzianą wycieczką.
Obecnie coraz częściej sięgamy po niespodzianki w formie przeżyć, które dają możliwość spełnienia marzeń naszej ukochanej lub ukochanego. Zabierając partnera w ciekawe miejsce lub organizując niezapomniany wieczór, mamy szansę nie tylko na przyjemne spędzenie razem czasu, ale i na urozmaicenie codziennej rutyny w związku – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń. Panie zdecydowanie częściej są pomysłodawcami niestandardowych prezentów jak przejażdżka ferrari, lot w aerotunelu czy wizyta dla dwojga w Escape Room – dodaje Grzegorz Rożalski.

Panowie na pierwszym miejscu wśród preferowanych planów na walentynkowy wieczór wymieniają kino lub restaurację – 34% wskazań, następnie niecodzienną atrakcję np.: lot balonem czy wspólny masaż – 28% odpowiedzi oraz romantyczną kolację w domu – 22 % wskazań.

A jak Polacy w rzeczywistości spędzają zazwyczaj Dzień Zakochanych? Najczęściej, jak deklaruje co trzecia Polka i Polak, wybieramy się z okazji Walentynek do kina. Równie często spędzamy Walentynki w restauracji, jak deklaruje 34% Pań i 27% Panów. Na trzecim miejscu pojawiają się niestandardowe atrakcje w formie niespodzianek, a na czwartym Walentynki w domowym zaciszu.

Walentynkowe prezenty – kobiece i męskie preferencje


Upominki są nieodłącznym elementem celebrowania Dnia Zakochanych. Wyniki badania serwisu pokazały, iż kobiety na prezent chciałyby otrzymać miłą niespodziankę w formie vouchera, głównie na masaż czy do salonu SPA. Wśród preferowanych prezentów walentynkowych na listach Pań wysoką pozycję zajmują również perfumy, biżuteria i kwiaty. Od kilku lat na liście pojawiają się również prezenty w formie przeżyć, jak na przykład sesja fotograficzna, lekcja tańca czy makijażu.

fot. mat. prasowe

Walentynkowe zwyczaje Polaków

72% respondentów przyznaje, że obchodzi Walentynki.


Panowie również deklarują chęć otrzymania walentynkowych upominków w formie emocji, które dostarczą im adrenaliny i niestandardowych przeżyć jak na przykład przejażdżka sportowym samochodem, skok ze spadochronem czy lot awionetką. Podobnie jak u Pań, chętnie również zostaną obdarowani perfumami i prezentem niespodzianką.

fot. mat. prasowe

Sposoby i prezenty na Walentynki

Niemal połowa kobiet chciałaby, aby partner zaskoczył ją niecodzienną atrakcją.


Zwyczaj obchodzenia Walentynek podoba się zdecydowanej większości dorosłych Polaków, tylko 9% z zapytanych 2973 respondentów neguje to święto.

Informacje o badaniu
Badanie „Walentynkowe zwyczaje Polaków” zostało przeprowadzone przez serwis Prezentmarzeń w formie ankiety online i ankiet w galeriach handlowych na próbie 2973 respondentów w styczniu 2017.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: