eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Walentynki: poznaj miasta miłości

Walentynki: poznaj miasta miłości

2017-02-06 11:28

Walentynki: poznaj miasta miłości

Praga © Sergii Figurnyi - Fotolia.com.jpg

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Nie od dzisiaj wiadomo, że jedną z najcenniejszych rzeczy, jakie możemy podarować bliskim nam osobom, jest nasz czas. Nie inaczej powinno być w Walentynki. Jeżeli nie macie jeszcze pomysłu, jak uczcić ten dzień, nie jest jeszcze za późno na organizację romantycznego wypadu. Które miasta miłości cieszą się największą popularnością wśród zakochanych par? Odpowiedź wcale nie jest oczywista, bo na samym szczycie listy nie znajdują się ani Paryż ani też Rzym.
Która z europejskich metropolii zasługuje na miano miasta miłości? Czy rację mają twórcy komedii romantycznych, osadzając wydarzenia nad Sekwaną? Czy paryski Montmartre to rzeczywiście wymarzona sceneria na randkę? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwał serwis HRS, który porównał ilość pokoi hotelowych rezerwowanych w poszczególnych miastach w przeddzień 14 lutego.

Jeśli miasta miłości, to oczywiście Wenecja.Okazuje się jednak, że Canal Grande, pałac Dożów i Plac św. Marka plasują się dopiero na piątym miejscu pod względem popularności. Jeśli zestawić normalny weekend z okresem przed Walentynkami, to okaże się, że liczba hotelowych rezerwacji w Wenecji skacze o 12 proc. To zasługa tych, którzy marzą o popłynięciu gondolą i zajrzeniu do weneckich pałaców, wśród których znajdziemy zabytki liczące sobie nawet 700 lat. Warto jednak pamiętać, że taki rejs to dość kosztowny wydatek – cena za półgodzinny kurs oscyluje wokół 70 euro, a im bliżej zachodu słońca, tym bardziej wzrasta…

Wenecję wyprzedził Rzym z wynikiem 16-procentowego wzrostu rezerwacji. Można więc śmiało powiedzieć, że Włochy to najbardziej walentynkowy kraj w Europie i to w nim, statystycznie rzecz biorąc, ludzie najczęściej mówią sobie „kocham cię” (lub „ti amo”, jeśli chcieć wczuć się w klimat języka włoskiego).

fot. mat. prasowe

Walentynki: miasta i języki

Na szczycie listy miast najczęściej odwiedzanych w Dzień Świętego Walentego wcale nie znajduje się Paryż.


Drugie miejsce na liście miast miłości zajął Paryż, w którym liczba rezerwacji hotelowych w okresie Walentynek wzrasta aż o 35 procent. Zakochanych do stolicy Francji przyciąga przede wszystkim myśl o romantycznych chwilach na szczycie Wieży Eiffla. O ile jednak sam wjazd na nią nie jest aż tak dużym wydatkiem (17 euro za osobę), o tyle koszt kolacji na szczycie Wieży Eiffla może zburzyć przyjemny klimat – cena posiłku dla dwojga waha się między 180 a 250 euro. Na trzecim miejscu uplasował się natomiast Wiedeń.

Nie dziwi zatem fakt, dlaczego to Praga jest najczęściej odwiedzanym miastem w Europie w okresie walentynek (liczba miejsc zarezerwowanych w hotelach wzrasta tam nawet o 67 procent). Ceny za trzygwiazdkowy pokój w stolicy Czech zaczynają się od 20 euro (tylko o 3 euro więcej niż wjazd na Wieżę Eiffla!), a najtańsze, pięciogwiazdkowe hotele mogą w najlepszym przypadku kosztować 57 euro.

Oprócz dobrych cen za nocleg Praga przyciąga zakochanych również niższymi cenami noclegów w okresie walentynkowym aż o 22%. A co najczęściej kupujemy sobie na walentynki? Tego oraz wielu innych ciekawostek dotyczących Dnia Zakochanych dowiesz się z poniższej infografiki HRS.

fot. mat. prasowe

Walentynki: wyjazdy i prezenty

Wśród najpopularniejszych prezentów na Walentynki kwiaty i biżuteria.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: