eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Chmura hybrydowa przyspiesza biznes

Chmura hybrydowa przyspiesza biznes

2016-02-05 14:45

Chmura hybrydowa przyspiesza biznes

Chmura hybrydowa przyspiesza biznes ©  psdesign1 - Fotolia.com

Chmura hybrydowa to motor napędowy cyfrowej transformacji współczesnego biznesu - z badania zrealizowanego przez EMC Corporation wynika, że firmy, które zdecydowały się na wdrożenie chmury, trzykrotnie częściej osiągają cele założone w obszarze gotowości biznesowej i infrastrukturalnej.

Kluczowe informacje


 • Najnowsze badanie zrealizowane przez IDG Research Services pokazuje, że chmura hybrydowa, wpływając na zwiększenie „zwinności biznesowej” w obszarze IT, jest w stanie przyspieszyć, ułatwić oraz zredukować koszty związane z realizacją cyfrowych inicjatyw biznesowych
 • 92% respondentów jest przekonanych, że strategia konkurencyjna ich organizacji wymaga cyfrowych inicjatyw biznesowych
 • 63% pytanych deklaruje, że pozostaje na drodze do osiągnięcia celów cyfrowej transformacji biznesu
 • 88% respondentów wyraża przekonanie o istotnej, jeśli nawet nie kluczowej, roli chmury hybrydowej dla cyfrowej transformacji biznesu

Firma EMC Corporation (NYSE: EMC) ogłosiła wyniki najnowszych badań dowodzących, że zarówno szefowie IT, jak i decydenci biznesowi zgodnie uznali, iż transformacja cyfrowa i korzystanie z chmury hybrydowej mają kluczowe znaczenie dla sukcesu przedsiębiorstw w erze cyfrowej. Badanie przeprowadzone przez IDG Research Services wykazało, że w celu udoskonalenia obsługi klientów, zwiększenia elastyczności, lepszego wykorzystywania okazji biznesowych i zmniejszenia kosztów organizacje muszą „myśleć cyfrowo”. 92% respondentów stwierdziło, że strategia konkurencyjna ich organizacji wymaga cyfrowych inicjatyw biznesowych, a 90% określiło cyfrowy biznes jako „najwyższy priorytet” na najbliższe lata. Oznacza to, że cyfrowa transformacja jest najważniejszym obecnie czynnikiem napędzającym rozwój IT w przedsiębiorstwach.

Najważniejsze cele inwestycji w technologie cyfrowe obejmują:
 • Usprawnienie obsługi klienta (87% respondentów wskazało, że był to krytyczny lub bardzo ważny cel)
 • Pozyskiwanie nowych klientów (86%)
 • Zwiększanie innowacyjności (82%)
 • Umożliwienie podejmowania decyzji biznesowych w czasie rzeczywistym (82%)

Cyfrowa transformacja biznesu jest skomplikowana i wymaga czasu, ale 63% respondentów stwierdziło, iż są na dobrej drodze do osiągnięcia pierwotnych celów w tym obszarze. Jednak szefowie IT nadal napotykają na przeszkody i utrudnienia związane z:
 • Ograniczeniami budżetowymi i dostępnością zasobów ludzkich (38%)
 • Silosową architekturą środowisk obliczeniowych (30%)
 • Brakiem odpowiednich technologii (29%)

W celu ich pokonania liderzy IT zwracają się w kierunku środowisk opartych na chmurze hybrydowej, która obejmuje dwa lub więcej modeli dostarczania usług IT, w tym tradycyjnego centrum przetwarzania, chmury prywatnej, chmury zarządzanej i chmury publicznej. Aż 83% respondentów już stosuje lub planuje wdrożenie środowiska opartego na chmurze hybrydowej, a 73% zgadza się, że model chmury hybrydowej otwiera drogę do cyfrowego biznesu.

fot. psdesign1 - Fotolia.com

Chmura hybrydowa przyspiesza biznes

Firmy, które wdrożyły chmurę hybrydową, trzykrotnie częściej realizują cele postawione sobie w obszarze gotowości biznesowej i infrastrukturalnej.


Wyniki badania dowodzą, że cyfrowa transformacja, którą umożliwia chmura hybrydowa pomaga firmom zwiększyć zwinność biznesową w obszarze IT oraz przyspiesza, ułatwia i obniża koszty realizacji cyfrowych inicjatyw biznesowych. Ponadto dzięki obniżeniu kosztów IT chmura hybrydowa umożliwia inwestowanie w cyfrową transformację biznesu, a firmy najszybciej wdrażające chmury hybrydowe są także najbardziej zaawansowane w tym obszarze: wśród badanych firm organizacje o znacznej liczbie zadań realizowanych przez chmury hybrydowe trzykrotnie częściej realizują swoje cele gotowości biznesowej i infrastrukturalnej, niż firmy nie inwestujące w chmurę hybrydową.
„Cyfryzacja biznesu jest priorytetem niemal każdej firmy na świecie. Ale jak to osiągnąć, już nie jest takie oczywiste. Wyniki badania jasno pokazują, że kluczowym katalizatorem tego procesu jest chmura hybrydowa oraz osiągane dzięki niej oszczędności i zwinność biznesowa” - mówi Jeremy Burton, dyrektor ds. produktów i marketingu w firmie EMC Corporation.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.