eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Polskie firmy a bezpieczeństwo inwestycyjne IV 2013

Polskie firmy a bezpieczeństwo inwestycyjne IV 2013

2013-04-26 11:31

Polskie firmy a bezpieczeństwo inwestycyjne IV 2013

Firmy planują zwiększać zatrudnienie © Adam Gregor - Fotolia.com

Z analizy najnowszego Indeksu Poczucia Bezpieczeństwa Inwestycyjnego Regus wynika, że 84 proc. polskich firm planuje zwiększenie zatrudnienia lub utrzymanie jego poziomu w 2013 roku. Badanie przeprowadzone wśród ponad 26 tysięcy firm w 90 krajach zwróciło uwagę na rosnącą liczbę rekrutowanych pracowników w obszarach sprzedaży i marketingu w Polsce. Te optymistyczne wyniki pozytywnie wpłynęły na wskaźnik poczucia bezpieczeństwa inwestycyjnego, który wzrósł w Polsce od października 2012 r.

Przeczytaj także: Polskie firmy a bezpieczeństwo inwestycyjne X 2012

Najważniejsze wnioski badania:
  • W ujęciu globalnym Indeks Poczucia Bezpieczeństwa Inwestycyjnego Regus wynosi 114 punktów, o 3 punkty więcej niż w październiku 2012 r.
  • W Polsce wskaźnik ten wynosi 112 punktów, co stanowi 10-punktowy wzrost w porównaniu z wynikiem sprzed ostatniego półrocza.
  • 46 proc. polskich firm odnotowało wzrost przychodów oraz 34-procentowy wzrost zysków w ciągu ostatniego roku.
  • Ponad jedna trzecia (38 proc.) firm planuje zwiększenie zatrudnienia o przeszło 5 proc.
  • Aż 56 proc. przedsiębiorców uważa, że firmy będą zatrudniać więcej pracowników w obszarze sprzedaży i marketingu, a 39 proc. zwraca uwagę na potrzebę rekrutacji kadry operacyjnej.

- Wyniki badania wskazują, że przedsiębiorcy chcą zainwestować w działy sprzedaży i marketingu, ponieważ uważają, że nadszedł czas na promocję i sprzedaż ich oferty – powiedział Maciej Skórski, Country Manager Regus w Polsce.

fot. Adam Gregor - Fotolia.com

Firmy planują zwiększać zatrudnienie

Z analizy najnowszego Indeksu Poczucia Bezpieczeństwa Inwestycyjnego Regus wynika, że 84 proc. polskich firm planuje zwiększenie zatrudnienia lub utrzymanie jego poziomu w 2013 roku.


Wygląda na to, że profesjonaliści w dziedzinie sprzedaży i marketingu będą w najbliższych miesiącach rozchwytywani. Firmy muszą się zastanowić, w jaki sposób zwerbować i zatrzymać najlepszych specjalistów w branży, aby zachować konkurencyjność na rynku.

- Wszelkie tendencje wskazują, że możliwość elastycznej pracy, do tej pory traktowana przez rekrutowanych specjalistów jako dodatkowy plus, stanie się warunkiem koniecznym do zaakceptowania oferty zatrudnienia i kluczowym czynnikiem zapewniającym dostęp do najlepszych pracowników. Na rynek pracy wkraczają coraz młodsze osoby, mające całkowicie odmienne podejście do pracy — elastyczność i jakość życia są dla nich zdecydowanie ważniejsze niż bardziej tradycyjne czynniki. Elastyczne formy pracy przynoszą też inne korzyści: pozwalają na zmniejszenie kosztów związanych z wynajmem stałej przestrzeni biurowej i zwiększają produktywność pracowników . – dodał Maciej Skórski.

Indeks Poczucia Bezpieczeństwa Inwestycyjnego Regus
W każdej edycji raportu Business Tracker Regus przedstawia zaktualizowany Indeks Poczucia Bezpieczeństwa Inwestycyjnego. Indeks ten jest miarą uformowaną na podstawie perspektyw łączących aktualne trendy dotyczące przychodów i zysków z poglądami na oczekiwaną poprawę gospodarczą w nadchodzących miesiącach i ma za zadanie dostarczyć firmom punkt odniesienia w zakresie kluczowych wartości badania. W pierwszej edycji raportu Regus Business Tracker we wrześniu 2009 roku średnią testową ustalono na poziomie 100.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: