eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Wieżowiec Cosmopolitan już w stanie surowym

Wieżowiec Cosmopolitan już w stanie surowym

2013-01-25 13:01

Wieżowiec Cosmopolitan już w stanie surowym

Cosmopolitan Fot. 2 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

HOCHTIEF Polska Oddział w Warszawie zakończył realizację stanu surowego 44-piętrowego wieżowca Cosmopolitan Twarda 2/4 w Warszawie. Symboliczna wiecha zawisła na budynku 23 stycznia 2013 roku.

Przeczytaj także: Wieżowiec Cosmopolitan w Warszawie

Uroczystość zakończyła realizację stanu surowego 160-metrowej wieży w 20 miesięcy po rozpoczęciu budowy. Tacit Development Polska Sp. z o.o. jest inwestorem obiektu, który powstał w ścisłym centrum Warszawy, w bezpośrednim sąsiedztwie Placu Grzybowskiego. Projekt obejmuje realizację 44-piętrowej wieży mieszkalnej z 252 wykończonymi mieszkaniami oraz pięciokondygnacyjnego budynku biurowo-usługowego. Wieża jest usytuowana na czterokondygnacyjnym podium, przeznaczonym na powierzchnie handlowo-usługowe (sklepy, restauracje) i biurowe. W części podziemnej przewidziano parking z 299 miejscami postojowymi. Wybudowany obok budynek biurowo-usługowy zajmą kawiarnie, galerie oraz biura. Budynek będzie połączony z podium wieży szklanym dachem. W wieży znajdzie się pięć wind: dwie windy ekspresowe będą obsługiwać piętra od 32 do 43, dwie kolejne pozostałe kondygnacje, piąta będzie windą techniczną. Mieszkańcy wieżowca przy ul. Twardej będą mogli skorzystać z fitness oraz business klubów usytuowanych na poziomie 4. Z tej kondygnacji będzie można przejść na taras z widokiem na plac Grzybowski, ul. Emilii Plater i cztery strony świata. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi ponad 53 000 m kw. Architekturę budynku wyróżnia prosta forma ostrej, zwartej pryzmy. Całkowicie przeszklona fasada o zróżnicowanej fakturze zapewnia niezwykły widok patrzącym z zewnątrz oraz maksymalne doświetlenie wnętrz. Dodatkowym atrybutem budynku, poza jego wysokim standardem wykończenia, jest prestiżowa lokalizacja, która zapewnia widok z okien na ul. Królewską, Ogród Saski i Stare Miasto. Zakończenie robót zaplanowano na połowę 2013 roku, a oddanie gotowych mieszkań pod klucz na pierwszy kwartał 2014 r.

fot. mat. prasowe

Cosmopolitan Fot. 1

Projekt obejmuje realizację 44-piętrowej wieży mieszkalnej z 252 wykończonymi mieszkaniami oraz pięciokondygnacyjnego budynku biurowo-usługowego.


„Zakończyliśmy wszystkie roboty stanu surowego zamkniętego budynku, obecnie prowadzone są prace przy montażu elewacji aluminiowo-szklanej, wewnętrzne roboty instalacyjne oraz wykończeniowe – powiedział Wojciech Urbański, kierownik kontraktu w HOCHTIEF Polska Oddział w Warszawie.”

fot. mat. prasowe

Cosmopolitan Fot. 2

Wieża jest usytuowana na czterokondygnacyjnym podium, przeznaczonym na powierzchnie handlowo-usługowe (sklepy, restauracje) i biurowe.


„Jako inwestor jesteśmy bardzo zadowoleni z postępu prac. Wszystkie terminy realizacji projektu są zgodne z zakładanym harmonogramem. Na początek kwietnia planujemy oddanie pierwszych wykończonych i wyposażonych mieszkań.” – powiedział Michał Borowski, Prezes Tacit Development Polska Sp. z o.o.

fot. mat. prasowe

Cosmopolitan Fot. 3

W części podziemnej przewidziano parking z 299 miejscami postojowymi.


fot. mat. prasowe

Cosmopolitan Fot. 4

Symboliczna wiecha zawisła na budynku 23 stycznia 2013 roku.


fot. mat. prasowe

Cosmopolitan Fot. 5

Zakończenie robót zaplanowano na połowę 2013 roku, a oddanie gotowych mieszkań pod klucz na pierwszy kwartał 2014 r.


Przeczytaj także: Green Towers we Wrocławiu Green Towers we Wrocławiu

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: