eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Najczęściej cytowane media XII 2012

Najczęściej cytowane media XII 2012

2013-01-25 13:50

Najczęściej cytowane media XII 2012

Radio © Tsian - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (11)

W grudniowych mediach powrócił temat trotylu. Na szczycie zestawienia najczęściej cytowanych mediów pojawiła się Rzeczpospolita, a tuż za nią Gazeta Wyborcza - wynika z analizy Instytutu Monitorowania Mediów. Jednak najwięcej wiadomości, na które powoływały się inne media odnosiło się do polskiej polityki, w której w grudniu sporo się działo.

Przeczytaj także: Najczęściej cytowane media XI 2012

Tematyka

Najczęściej cytowane informacje dotyczyły polskiej polityki. Na drugim miejscu znalazły się doniesienia na temat katastrofy smoleńskiej, na trzecim kwestie ekonomiczne.

fot. mat. prasowe

Tematyka przekazów, w których powoływano się na doniesienia innych mediów

Najczęściej cytowane informacje dotyczyły polskiej polityki. Na drugim miejscu znalazły się doniesienia na temat katastrofy smoleńskiej, na trzecim kwestie ekonomiczne.


Prasa

Media najczęściej cytowały Rzeczpospolitą. Na drugim miejscu znalazła się Gazeta Wyborcza, na trzecim Dziennik Gazeta Prawna.

W grudniu w cytowaniach Rzeczpospolitej powróciły odwołania do październikowego artykułu na temat trotylu we wraku Tupolewa.

fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotwórcze tytuły prasowe

Media najczęściej cytowały Rzeczpospolitą. Na drugim miejscu znalazła się Gazeta Wyborcza, na trzecim Dziennik Gazeta Prawna.


Gazeta Wyborcza najczęściej cytowana była w kontekście zdarzeń z polskiej sceny politycznej. Media – głównie stacje radiowe – powoływały się na informacje Gazety dotyczące wejścia do rządu Janusza Piechocińskiego, nowego szefa PSL.

Wiodącym tematem odwołań do publikacji Dziennika Gazety Prawnej były autostrady, drogi i transport – a konkretnie kwestia opłat za użytkowanie polskich autostrad.

Wśród najczęściej cytowanych tygodników i dwutygodników znalazły się: Wprost, Gazeta Polska i Newsweek. Gazeta Polska wysoką pozycję zawdzięcza wywiadowi z Jarosławem Kaczyńskim na temat jego losów w stanie wojennym. Z kolei miesięcznikiem, na który najczęściej powoływały się inne media był Forbes.

fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotwórcze tygodniki i dwutygodniki

Wśród najczęściej cytowanych tygodników i dwutygodników znalazły się: Wprost, Gazeta Polska i Newsweek.


fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotwórcze miesięczniki

Miesięcznikiem, na który najczęściej powoływały się inne media był Forbes.


Telewizja

Spośród stacji telewizyjnych najczęściej powoływano się na informacje podawane na antenie TVN24. Na drugiej pozycji znalazły się cytowania TVN, na trzeciej TVPinfo. Wysoka cytowalność TVN24 wiąże się przede wszystkim z materiałami na temat katastrofy smoleńskiej, w różnym ujęciu - to na antenie tej stacji Adam Szejnfeld komentował wymianę zdań Marty Kaczyńskiej i Andrzeja Halickiego, zaś Edmund Klich omawiał sprawę mikrowybuchów na pokładzie Tu–154M.

fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotwórcze stacje telewizyjne

Spośród stacji telewizyjnych najczęściej powoływano się na informacje podawane na antenie TVN24. Na drugiej pozycji znalazły się cytowania TVN, na trzeciej TVPinfo.


Radio

Spośród rozgłośni radiowych najczęściej powoływano się na doniesienia RMF FM, pozostającymi w związku z informacjami z polskiej sceny politycznej oraz dotyczącymi szerokorozumianych służb specjalnych – głównie dzięki rozmowie z agentem Tomkiem – Tomaszem Kaczmarkiem. Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET – tu dominującym tematem była polityka polska. Na trzecim miejscu najczęściej cytowanych radiostacji uplasowało się TOK FM – interesujące dla innych mediów były informacje dotyczące katastrofy smoleńskiej.

fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotwórcze stacje radiowe

Spośród rozgłośni radiowych najczęściej powoływano się na doniesienia RMF FM, pozostającymi w związku z informacjami z polskiej sceny politycznej oraz dotyczącymi szerokorozumianych służb specjalnych


 

1 2

następna

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: