eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Na zimowe wyprzedaże samolotem

Na zimowe wyprzedaże samolotem

2013-01-15 13:51

Na zimowe wyprzedaże samolotem

Na zimowe wyprzedaże samolotem © Kovalenko Inna - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Zimowe wyprzedaże trwają. Dzięki tanim połączeniom lotniczym, wyjazd na zakupy za granicę nie jest już ekstrawagancją. Z danych serwisu FRU.PL wynika, że Polacy coraz chętniej samodzielnie organizują podróże do europejskich stolic wyprzedażowych. W styczniu tego roku najwięcej klientów serwisu FRU.PL wybiera się na zakupy do Londynu, Paryża, Barcelony i Mediolanu.

Przeczytaj także: Zimowe wyprzedaże w Europie

„Polacy z roku na rok coraz chętniej korzystają z możliwości zrobienia zakupów podczas zimowych wyprzedaży za granicą, gdzie nie tylko wybór jest szerszy, ale i przeceny często bywają korzystniejsze niż w Polsce. Czynnikiem zachęcającym Polaków do wyjazdów typu „do it yourself” są wyjątkowo atrakcyjne ceny biletów lotniczych. Rezerwując bilet do Paryża i z powrotem możemy za niego zapłacić 158 zł”.- mówi Bogumiła Sowa z FRU.PL.

Jeśli wyprzedaż, to w Londynie i Paryżu

Najwięcej klientów serwisu FRU.PL wybiera się w styczniu na wyprzedaże do Londynu (22 proc.) i Paryża (16 proc.) „ Podobnie jak w roku ubiegłym najbardziej popularnymi zagranicznymi kierunkami zakupowymi są outlety i tzw. sieciówki w Londynie oraz luksusowe butiki i centra handlowe w Paryżu. Tegorocznym hitem zakupowego szaleństwa jest Barcelona, w której od kilku lat turystyka shoppingowa rozwija się niezwykle dynamicznie.”- mówi Bogumiła Sowa z FRU.PL.

fot. mat. prasowe

Procentowe zestawienie najbardziej popularnych miast przylotowych w styczniu 2013 roku

Podobnie jak w roku ubiegłym najbardziej popularnymi zagranicznymi kierunkami zakupowymi są outlety i tzw. sieciówki w Londynie oraz luksusowe butiki i centra handlowe w Paryżu.


Wolimy tanie linie

85 proc. klientów serwisu FRU.PL, którzy wybierają się na zimowe zakupy za granicę, zdecydowała się na podróż tanimi liniami lotniczymi. Najbardziej popularnym przewoźnikiem jest Ryanair, którego wybrał co czwarty podróżny. „Polacy wybierając się na wyprzedaże za granicę wolą podróżować liniami typu low cost, które oferuję bilety do Europy w bardzo przystępnych cenach. W styczniu średnia cena biletów kupionych do Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji i Hiszpanii nie przekroczyła 500 zł”. - podkreśla Bogumiła Sowa z FRU.PL.

fot. mat. prasowe

Średnie ceny tanich biletów lotniczych w styczniu 2013 roku

W styczniu średnia cena biletów kupionych do Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji i Hiszpanii nie przekroczyła 500 zł.


fot. mat. prasowe

Kiedy trwają wyprzedaże w Europie?

W Holandii wyprzedaże rozpoczynają się po Świętach Bożego Narodzenia i trwają do końca stycznia.


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Re: Na zimowe wyprzedaże samolotem

    mazaczek / 2013-12-03 14:57:31

    Ach, nie planowałam wyprzedaży w Londynie, trafiłam przypadkiem. I to był trochę błąd, bo nakupiłam strasznie dużo rzeczy, a bilet powrotny miałam tylko z bagażem podręcznym i nie miałam nawet dużej walizki, by ją nadać jako duży bagaz lotniczy... musiałam ją po prostu kupić ale następnym razem wiem, że posłucham rady stąd http://www.woman-news.pl/polecamy/ciekawostki/3283-zimowa-wyprzedaz-w-londynie-juz-czas-ja-zaplanowac i nadam takie paczki po prostu kurierem i po problemie :) odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: