eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Flota samochodowa: CFM w Polsce I-VI 2011

Flota samochodowa: CFM w Polsce I-VI 2011

2011-10-06 10:25

Flota samochodowa: CFM w Polsce I-VI 2011

Rynek car fleet management w II kw. 2011 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (8)

Wynajem długoterminowy samochodów służbowych, po blisko 10 latach popularyzowania, wszedł w końcu w fazę dojrzałą. Ostatnie miesiące zmagań o klientów, intensywna rywalizacja z konkurencją w atmosferze cięć, likwidacji kratki, wzrostu cen polis ubezpieczeniowych i nienajlepszych przecież nastrojów przedsiębiorców, były swoistym testem na dojrzałość rynku CFM - wynika z najnowszego raportu Instytutu Keralla Research, podsumowującego pierwsze półrocze 2011 roku.

Przeczytaj także: Flota samochodowa: CFM w Polsce 2010

Uzyskana dynamika dowodzi, że argumenty za użytkowaniem samochodów wynajętych, przemówiły do przedsiębiorców. Outsourcing obronił się swoim powtarzanym, niczym mantra, hasłem: wydziel na zewnątrz, a zaoszczędzisz. W okresie spowolnienia, zadziałało.

Rynek z perspektywy flot i klienta

Rynek Car Fleet Management na koniec drugiego kwartału tego roku zanotował dynamikę 7 proc. r/r w liczbie obsługiwanych samochodów i obecnie ponad 140 tys. pojazdów używanych w przedsiębiorstwach to już auta wynajmowane od firm CFM. Dla porównania rok temu w analogicznym okresie rynek miał progresję 0,8 proc.

fot. mat. prasowe

Rynek car fleet management w II kw. 2011

Rynek car fleet management w II kw. 2011


W zaledwie sześć miesięcy tego roku firmy oferujące wynajem pozyskały więc ponad 7 tys. pojazdów, a liczba klientów, którzy przekonali się do outsourcingu flot wyniosła 16 tys.

Czy branża utrzyma w drugiej połowie roku to tempo rozwoju? Wszystko wskazuje, że tak, a rok zakończy się przekroczeniem punktu 150 tys. aut. Praca na utrzymanie trendu nie odbędzie się jednak bez stresu i ryzyk.

fot. mat. prasowe

Rynek car fleet management w II kw. 2011 wg liczby aut

Rynek car fleet management w II kw. 2011 wg liczby aut


Spółki Car Fleet Managment to w większości podmioty kapitałowo powiązane z zagranicznymi bankami. A w sektorze finansowym mamy i akwizycje i dużą zmienność. Wystarczy, że kontrolowana upadłość Grecji nastąpi już w tym roku, by cały sektor finansowy i branże z nim powiązane doświadczyły finansowej wolty. Załamania, jak wróżą niektórzy, to nie sprowadzi, ale przygasić tempo rozwoju branży CFM na pewno może.

 

1 2 3

następna

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: