eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Domowy stróż Nokii

Domowy stróż Nokii

2004-09-25 00:04

Domowy stróż Nokii

© fot. mat. prasowe

W portfolio produktów Nokii pojawiło się bezprzewodowe urządzenie do monitorowania domu - Nokia Remote Camera.

Przeczytaj także: Fotoalbum Nokii

fot. mat. prasowe

Urządzenie z wbudowanym systemem wykrywania ruchu, posiada możliwość wykonywania zdjęć w wysokiej rozdzielczości oraz nagrywania filmów wraz z dźwiękami. Wysoka czułość przetwornika umożliwia rejestrację obrazu nawet przy słabym oświetleniu. "Nokia Remote Camera oferuje doskonałe możliwości dla tych osób, które potrzebują dodatkowej pary oczu do strzeżenia swojej prywatności" – powiedział Janne Jormalainen, wiceprezes Nokii.

Stróż Nokii stanowi połączenie cyfrowego aparatu fotograficznego i telefonu komórkowego wyposażonego w obsługę wiadomości MMS. Urządzenie nie wymaga żadnego połączenia kablowego, a jedynie musi znajdować się w zasięgu sieci GSM i mieć dostęp do zasilania. Wykrycie ruchu w strzeżonym pomieszczeniu uruchamia czujnik obrazu, a zarejestrowany materiał przesyłany jest w formie wiadomości MMS na telefon komórkowy lub na elektroniczną skrzynkę pocztową. Z systemem kompatybilne są inteligentne telefony serii 60, m.in. Nokia 6670, Nokia 7610 lub Nokia 6600.

Nokia Remote Camera może być sterowane za pomocą wiadomości SMS lub przy użyciu technologii Bluetooth. W regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki urządzenie trafi do sprzedaży w czwartym kwartale tego roku, a jego cena wyniesie ok. 450 Euro.

Przeczytaj także

Szybka nagrywarka Toshiby

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: