eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Karta graficzna GIGABYTE z serii Super Overclock

Karta graficzna GIGABYTE z serii Super Overclock

2010-03-31 00:05

Karta graficzna GIGABYTE z serii Super Overclock

© fot. mat. prasowe

GIGABYTE, producent płyt głównych i kart graficznych zaprezentował najnowszą kartę graficzną z serii Super Overclock - GV-R587SO-1GD. Model ten zbudowany został w oparciu o wyselekcjonowane GPU oraz autorskie rozwiązanie GIGABYTE dotyczące konstrukcji samej karty graficznej - Ultra Durable VGA. W efekcie połączenia obu tych elementów otrzymujemy wydajną kartę graficzną, która bazuje na pojedynczym GPU.

Przeczytaj także: Karty GIGABYTE z serii RadeonTM HD 5000

fot. mat. prasowe

GIGABYTE – GV-R587SO-1GD zapewnia potencjał OC, co może zainteresować fanów ekstremalnego podkręcania i bicia kolejnych rekordów wydajności. GV-R587SO-1GD wykorzystuje zaawansowany GPU ATI Radeon HD 5870 wytworzony w procesie technologicznym 40nm, który współpracujące z najszybszymi na rynku modułami pamięci GDDR5. Ponadto model ten zapewnia wsparcie dla szeregu innowacyjnych technologii, takich jak Microsoft DirectX 11, ATI Eyefinity, ATI Stream, UVD 2 czy PowerPlay.

Najnowsza karta GIGABYTE z serii SOC wykorzystuje rozbudowany system chłodzenia oparty na masywnym radiatorze, czterech rurkach cieplnych oraz dwóch wiatrakach. Rozwiązanie takie zapewnia nie tylko skuteczne odprowadzanie ciepła, ale cichą i komfortową pracę. Ponadto dzięki temu produkt GIGABYTE, w porównaniu do kart referencyjnych, oferuje temperaturę pracy niższą o około 13 stopni.

Zaawansowani użytkownicy, dzięki karcie graficznej GV-R587SO-1GD, mogą znacznie zwiększyć jej wydajność. Model ten został wyposażony w specjalne punkty pozwalające na monitorowanie napięć, które są umieszczone bezpośrednio na PCB. Ponadto intuicyjne oprogramowanie umożliwia bezproblemową zmianę wszystkich parametrów pracy z poziomu aplikacji, bez konieczności wprowadzania modyfikacji w PCB samej karty graficznej.

System selekcjonowania GPU przez GIGABYTE czyli GPU Gauntlet Sorting

Jest to autorski system GIGABYTE umożliwiający zaawansowane selekcjonowanie chipów. W pierwszej fazie są badanie oraz porównane pod względem podatności na podkręcanie trzy podstawowe elementy karty graficznej: rdzeń GPU, shadery oraz pamięci. Wyselekcjonowane egzemplarze charakteryzujące się najlepszymi parametrami przechodzą do kolejnego etapu.

Na tym poziomie, dzięki specjalnemu zestawowi narzędzi opracowanemu przez inżynierów GIGABYTE, wyselekcjonowane układy są sprawdzane pod kątem uzyskania maksymalnych, stabilnych zegarów. Proces ustalania bezpiecznych najwyższych parametrów pracy dla rdzenia, shaderów i pamięci trwa około 30 minut. Następnie karty są przetaktowywane z zachowaniem odpowiedniego marginesu bezpieczeństwa.

Kolejny krok to szereg testów bazujących na standardowych aplikacjach do benchmarkowania procesorów graficznych takich jak np. 3DMark Vantage oraz najpopularniejsze gry. Zwraca się szczególnie uwagę na poprawność generowanej grafiki 3D, temperaturę pracy w stanie obciążenia oraz wzrost wydajności w stosunku do układów taktowanych standardowymi zegarami.

Ostatnim etapem jest szczegółowe analizowanie poboru energii oraz wydzielanego ciepła w stosunku do wydajności. Tu głównym celem jest dobranie najlepszych parametrów pracy pozwalających na znaczący wzrost potencjału karty graficznej przy optymalnym zapotrzebowaniu na energię.

Wszystkie karty graficzne z serii Super Overclock wykorzystują również opracowany przez GIGABYTE system Ultra Durable VGA 5, który znacznie poprawia możliwości jak i wydajność poszczególnych modeli. Wszystko to dzięki zastosowaniu wysokiej jakości komponentów, podwójnej warstwy miedzi w PCB, najlepszej klasy modułów pamięci, czy też oryginalnych, japońskich kondensatorów oraz tranzystorów MOSFET, o obniżonej rezystancji. Połączenie tych wszystkich elementów sprawia, że karty graficzne GIGABYTE SOC w porównaniu do modeli referencyjnych zapewniają obniżenie temperatury GPU o od 5 do 10%, zmniejszenie zużycia energii o około 10-30% oraz podniesienie potencjału na podkręcanie o 10-30%.

Wszystkie produkty GIGABYTE objęte są 3 letnią gwarancją.

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: