eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościPublikacje › Chcesz zaistnieć - rusz myszką!

Chcesz zaistnieć - rusz myszką!

2004-05-27 12:42

Jakkolwiek dziwnie to by nie zabrzmiało, powodzenie Twoje i Twojej firmy znajduje się tylko kilka kroków, a właściwie kliknięć myszką stąd... Wystarczy, że włączysz Internet, a on sam podpowie Ci co masz robić by znaleźć drogę do umysłów swych klientów. E-mail, strony www, WAP, telewizja internetowa, radio, telekonferencje i mnóstwo innych nowych technologii - wszystko to powstało kiedyś z myślą aby wspomóc komunikację między ludźmi. Grzechem byłoby nie skorzystać z tego dobrodziejstwa...

Przeczytaj także: Informacja prasowa na piątkę

Ludzie listy piszą

No właśnie - e-mail. Chyba największe dobrodziejstwo Internetu lub jak chcą inni jeden z przełomowych wynalazków XX wieku. Szybki, prosty lub upstrzony grafiką, interaktywny, do rąk własnych lub otwarty dla świata, często emocjonalny i co najważniejsze prawie zawsze świeży. Masz nowinę, coś się przydarzyło znajomemu - wysyłasz list elektroniczny. Dostałeś jakąś śmieszną historię lub wziąłeś udział w konkursie i chciałbyś się tym podzielić z przyjacielem - ślesz pocztę. Wyobraź sobie, że podobnie jest z mediami. One również czekają na wiadomość od Ciebie jak Ty na list od znajomego...

Technologia nie zwalnia od myślenia

O.K. więc masz informację:-) Pomyśl, gdzie mógłbyś o niej przeczytać lub usłyszeć, a nawet na jakiej stronie lub w jakim magazynie brakowało Ci danych na ten temat. Traktuj dziennikarza jak wspomnianego wcześniej znajomego. Pewnie sam nie życzyłbyś sobie otrzymywać informacji o rzeczach, które są dalekie od Twych zainteresowań. Dziennikarze mają ich codziennie pełne skrzynki. Nie spraw, by kasowali listy od Ciebie tylko dlatego, że ich treść rozczarowywała w przeszłości.

Czasami bycie wybiórczym się opłaca

Pamiętaj - nie wysyłaj wszystkiego do wszystkich! Każde wydawnictwo, serwis www, e-zine czy stacja radiowa ma ludzi specjalizujących się w różnych dziedzinach. Zrób ich listę, podziel na rodzaje, kategorie, działy. np. prasa, radio, www, a potem hardware, software itp. Zwiększysz tym samym szanse na ich publikację i unikniesz próśb o wykasowanie z bazy. Uwaga! Czasem opłaca się świadomie wysłać informację do kilku wybranych dziennikarzy. Szczególnie gdy jest to informacja z jakiś względów ważna dla rynku, a dziennikarz specjalizuje się w danym temacie. Zyskasz jego sympatię i pewność, że temat zostanie potraktowany rzetelnie.

Jak cię widzą tak cię piszą

Wielu mówi, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Dla dziennikarza Twój każdy e-mail jest jak ten pierwszy raz. Pamiętaj, że ciągle udowadniasz swój profesjonalizm zarówno w treści jak i w formie. Zważ kiedy Twój list powinien być oficjalny, a kiedy bardziej swobodny. Stosuj stopkę z informacją o sobie i firmie. Przy odpowiedziach cytuj zadane pytania lub wcześniejszą wypowiedź. Nie każ drugiej stronie wertować skrzynki w poszukiwaniu poprzedniej poczty.

 

1 2

następna

oprac. : Witold Sokołowski / epr epr

Więcej na ten temat: informacje prasowe, pr, epr

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: