eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › D-Link robi firewall

D-Link robi firewall

2004-05-21 07:56

D-Link robi firewall

© fot. mat. prasowe

D-Link, znany głównie z urządzeń do budowy sieci - tych bezprzewodowych, jak i tradycyjnych - wprowadza na rynek urządzenie uzupełniająca dotychczasową ofertę. DFL-700 to firewall, który w zamierzeniach twórców ma konkurować z rozwiązaniami firm tradycyjnie inwestujących w urządzenia bezpieczeństwa sieciowego. Konkurować tak jakością, jak i ceną.

Przeczytaj także: Firewall dla małych sieci

fot. mat. prasowe

DFL-700 to - jak mówi Roman Napierała, dyrektor D-Link Polska - autorski pomysł europejskiego oddziału technologicznego D-Linka. - Urządzenie zaprojektowano przy ścisłej współpracy ze szwedzką firmą Clavister – producentem rozwiązań bezpieczeństwa sieciowego. To jeden z naszych tegorocznych przebojów – przekonuje Napierała.

Urządzenie przeznaczone jest dla małych i średnich firm. – To zwykle właśnie tam sieci są najsłabiej zabezpieczone – tłumaczy Paweł Latała, inżynier D-Linka. DFL-700 wyposażono w funkcje, które pozwalają na pełną kontrolę ruchu sieciowego. Prosta konfiguracja połączona z szerokimi możliwościami administracyjnymi – to zdaniem producenta wyróżnia produkt wśród konkurencji.

Firewall DFL-700 zapewnia kompleksową ochronę przed nieuprawnionym dostępem i atakami z sieci. Jest przykładem firewalla typu Stateful Packet Inspection (SPI). Oprócz funkcji firewalla, łączy w sobie również funkcje bramy VPN oraz systemu detekcji włamań i zabezpieczania przed atakami (IDS/IPS system). Tunele VPN umożliwiają pracownikom bezpieczne, zdalne łączenie się z firmową siecią oraz łączenie oddziałów firm.

Maksymalna liczba 200 tuneli jednocześnie zaspokaja zdaniem producenta potrzeby firm z segmentu SMB. DFL-700 chroni także przed atakami typu DoS i DDoS, umożliwia filtrowanie treści, blokowanie adresów URL i domen, a także wyszukiwanie słów kluczowych.

Do 30 czerwca trwa promocja na urządzenia DFL-700. Sugerowana cena dla klientów wynosi w niej 2.370 zł netto. Produkty objęte są dwuletnią gwarancją. W ciągu najbliższych trzech miesięcy mają się pojawić na rynku kolejne produkty D-Linka z rodziny firewalli – dla klientów indywidualnych oraz dla większych firm.

Przeczytaj także: Wirusy szaleją w domach Wirusy szaleją w domach

oprac. : Beata Szkodzin / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: dfl-700, firewall, d-link, bezpieczeństwo

Przeczytaj także

Chip pod skórą - nowa moda?

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: