eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Niebezpieczna aukcja

Niebezpieczna aukcja

2004-05-05 11:23

Sfrustrowany Amerykanin, który przegrał aukcję na eBayu, przejechał ponad 2 tys. kilometrów i sterroryzował żonę człowieka, który go przelicytował.

Przeczytaj także: eBay przejął PayPal

Poszło o kolekcję obejmującą 480 używanych uniformów orkiestr i zespołów tanecznych. Zbiór trafił na aukcję internetową, którą wygrał Robert Malinovsky z Nowego Jorku. Nie spodobało się to Geraldowi Newburgerowi z Nowego Orleanu, który również brał udział w licytacji.

Po zakończeniu aukcji Newburger nawiązał kontakt z Malinovskym i próbował odkupić od niego kolekcję. Wymiana maili i telefonów okazała się jednak bezskuteczna, dlatego zdesperowany kolekcjoner postanowił sięgnąć po mocniejsze argumenty. Pojechał do Nowego Jorku, włamał się do mieszkania Malinovsky’ego i sterroryzował pistoletem jego żonę. Nie udało mu się jednak znaleźć uniformów, więc odjechał. Pół godziny później zatrzymała go policja.

Prokurator przedstawił Newburgerowi zarzuty włamania, nielegalnego posiadania broni i wywierania przymusu bezpośredniego. Grozi mu od 5 do 25 lat więzienia. Oskarżony utrzymuje, że pojechał do Nowego Jorku tylko po to by porozmawiać o odsprzedaży kolekcji, nikogo nie sterroryzował, a pistolet przypadkowo wypadł mu z teczki, gdy chciał z niej wyciągnąć kartkę papieru.

oprac. : Beata Szkodzin / 4Press

Przeczytaj także

Polski Toolbar

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: