eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Netbook Asus Disney MK90H

Netbook Asus Disney MK90H

2009-12-02 11:11

Netbook Asus Disney MK90H

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Producent komputerów Asus oraz wytwórnia filmowa Disney postanowili połączyć siły i stworzyli notebooka, z którego mogą korzystać zarówno dzieci, jak i ich rodzice. W Polsce Asus Disney Netbook MK90H dostępny jest w sieci salonów Vobis.

Przeczytaj także: Netbook Asus Eee PC 1201N

Z myślą o najmłodszych użytkownikach notebook Asus Disney Netbook MK90H został wyposażony w specjalnie wzmocnioną obudowę, chroniącą również przed kontaktem z elektrycznością. Klawiatura odporna jest na różnego rodzaju płyny, a specjalny system ShockShield chroni dane, podczas gdy komputer zostaje poddany różnego rodzaju wstrząsom. Notebook posiada ekran o przekątnej 8,9’’, Wi- Fi oraz system Windows XP Home. Specjalna edycja został przygotowana w dwóch różnych kolorach: Princess Pink i Magic Blue.
Pulpit został zainspirowany postaciami z filmów Disneya, zarówno tymi klasycznymi jak i najnowszymi bohaterami takimi jak „Auta”, „TOY-STORY” czy „WALL-E”. Specjalny panel dotykowy reaguje w kilku wyznaczonych punktach, pozwalając dzieciom powiększać i pomniejszać zdjęcia, przewijać strony internetowe oraz wiele innych prostych czynności. Różnego rodzaju aplikacje i gry Disney'a pozwolą na interaktywną rozrywkę najmłodszym. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest program Disney Pix, umożliwiający dodawanie postaci z filmów do naszych zdjęć, czy aplikacja Disney Bobblehead, dzięki której dzieci mogą wstawić swoje twarze do poruszających się postaci. Podczas zabawy czas umila Radio Disney, a dzięki specjalnej funkcji można zamawiać i składać dedykacje na ulubione utwory.

Urządzenie posiada systemu kontroli rodzicielskiej. Istnienieje możliwość zablokowania paska adresowego, przez co najmłodsi będą mieli dostęp tylko do tych witryn, które zaakceptują ich rodzice. Taką samą funkcję posiada książka adresowa, która nie pozwala dodawać kontaktów samodzielnie przez naszego podopiecznego.

Notebook dostępny jest wyłącznie w sieci salonów Vobis oraz na vobis.pl w cenie 1699zł wraz zewnętrznym napędem optycznym oraz trzema filmami Disneya: „Ratatuj”, „Piorun” i „Hanna Montana”.

Przeczytaj także: Notebook ASUS G771 Notebook ASUS G771

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: