eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Projektory SANYO PLC-XW200 i PLC-XW250

Projektory SANYO PLC-XW200 i PLC-XW250

2009-06-08 12:12

Projektory SANYO PLC-XW200 i PLC-XW250

SANYO PLC-XW200 © fot. mat. prasowe

Firma SANYO FISHER Sales (Europe) przedstawiła dwa projektory LCD - PLC-XW200 i PLC-XW250. Nowe modele ważą po 2,5 kilograma i zostały wyposażone w szereg zabezpieczeń oraz wbudowany moduł sieciowy LAN.

Przeczytaj także: Projektory SANYO z serii PLC-XU

fot. mat. prasowe

SANYO PLC-XW200

SANYO PLC-XW200

Oba urządzenia SANYO wyświetlają obraz w podstawowej rozdzielczości XGA w proporcjach 4:3 (1024x768) o kontraście 500:1 oraz jasności 2200 ANSI lumenów w przypadku modelu PLC-XW200 i 2600 ANSI lumenów – PLC-XW250. Nowe modele obsługują funkcje „Tablica zielona” i „Tablica kolorowa”, kompensujące kolor powierzchni, na której prowadzona jest projekcja. W obu urządzeniach zastosowano automatyczną korektę barw składowych i współczynnika gamma, dzięki czemu można z nich korzystać w salach o różnej barwie powierzchni projekcyjnej. Tryb „Tablica zielona” został stworzony pod kątem wyświetlania obrazu na zielonym tle tablic szkolnych. Wybór trybu „Tablica kolorowa” powoduje natomiast dostosowanie udziału barw składowych w widmie, dając w efekcie poprawną kolorystykę obrazu wyświetlanego na powierzchni żółtej, czerwonej lub niebieskiej.

PLC-XW200 i PLC-XW250 cechuje szereg zintegrowanych zabezpieczeń, mających na celu ochronę przed użyciem przez niepowołane osoby. Należy do nich funkcja blokady klawiatury, wyłączająca przyciski sterujące na obudowie projektora. Aktywacja klawiszy następuje po wpisaniu prawidłowego kodu PIN. Ponadto oba modele w trybie gotowości zużywają 0,7 W i posiadają obiektyw z zoomem optycznym o maksymalnym współczynniku 1,2. Korekcja pionowego zniekształcenia trapezowego – w zakresie +/- 30 stopni - umożliwia uzyskanie prawidłowego obrazu także wtedy, gdy warunki lokalowe i dostępna przestrzeń nie pozwalają ustawić projektora w odpowiednim położeniu. Funkcja Direct Power on/off eliminuje natomiast potrzebę czekania na rozgrzanie lub wychłodzenie projektora.

SANYO PLC-XW200 i PLC-XW250 zostały wyposażone w wbudowany moduł sieciowy LAN, który umożliwia zdalny monitoring i zarządzanie parametrami pracy urządzeń – np. czas pracy lampy, temperatura wewnątrz projektora i przerwy w dostępności sygnału wejściowego. Modele mogą też samodzielnie informować o swoim stanie, wysyłając przez e-mail raporty o ewentualnych zakłóceniach pracy bezpośrednio na wyznaczony adres administratora.

Nowe projektory SANYO zostały objęte gwarancją na trzy lata (w tym również na lampę, z limitem 2.000h). W Polsce projektory dostępne są od lipca 2009 r.

oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: